Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Šárka Vykydalová

Šárka VykydalováNarozena 7. 6. 1984 v Šumperku
 
2004 – 2007 Učitelství tělesné výchovy a Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně
2007 – 2008 Università di Bologna
2008 – 2011 Vyšší odborná škola herecká v Praze
2011 Slezské divadlo v Opavě
 

Výběr z rolí:
Šéfka (Komedie za oponou), Iza (Ivona, kněžna burgundská), Adina Mandlová (Útěky Lídy Baarové), Catherine (opereta Uličnice), Veronika (Sekretářky z Ostrožné), Pam (Donaha!), Elisabeth (Kometa), Regan (Král Lear)

Vyrostla v atletické rodině, sama se od dětství věnovala scénickému tanci. Během studia tělovýchovy a žurnalistiky v Brně byla členkou tanečního divadla MAXIMVS Davida Strnada a postupně začala nacházet svou cestu k divadlu a herectví. Poté se rozhodla pro studium na VOŠ herecké v Praze.

Kamila SrubkováZ ročního pobytu v Itálii si přivezla spoustu zážitků a zkušeností: vaření těstovin na sto způsobů (oblíbené recepty dodá na požádání), nový jazyk (který místo návštěv místních lákavých vináren po večerech poctivě studovala), nové inspirace (ve způsobu bydlení, módě, přístupu k životu a času…).

Vedle herectví a tance má blízký vztah k hudbě, ráda zpívá a učí se hrát na akordeon.

V divadle a herectví si nechává zatím dveře otevřené, chtěla by vyzkoušet různé styly a žánry, pracovat s různými režiséry a získat tak co nejvíc zkušeností. Ráda by se dostala k nějakému pohybovému divadlu, kde by byl součástí tanec, akrobacie, pantomima.

Na co má talent? Umí bleskově rychle hledat ve slovníku. Tuto schopnost dovedla k dokonalosti při prvních přednáškách v Itálii.

A na čem je závislá? Na Kofile.


Novinky

18.10.2017

Malá ochutnávka z připravované premiéry opery FALSTAFF pod taktovkou Marka Šedivého a v režii Lubora Cukra.

V tomto díle se setkaly dvě geniální umělecké osobnosti: největší dramatik a básník všech dob William Shakespeare a slavný italský hudební skladatel Giuseppe Verdi. Vtipný příběh podle Veselých paniček windsorských Williama Shakespeara rychle vtáhne diváka do děje. Jak to dopadne, když se ženy rozhodnou, že se pobaví, ale zároveň si nenechají nic líbit? Přijďte to […]

více zde

18.10.2017

Silvestrovské oslavy ve Slezském divadle Opava prodej vstupenek od 1. 11. od 8 hodin

od 15 hodin činoherní komedie z luxusní newyorské společnosti Neil Simon Řeči přípitek a drobné občerstvení Vstupné: 380,- / 320,- / 270,- Kč   od 21 hodin legendární český muzikál Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. Noc na Karlštejně různorodé lahůdky, výborná vína, skvělá hudba, půlnoční přípitek Vstupné: 890,- / 790,- […]

více zde

18.10.2017

KONCERT ORCHESTRU SLEZSKÉHO DIVADLA OPAVA v prostorách Multifunkční auly GONG Dolní VÍTKOVICE, Ostrava

neděle 19. 11. 2017 od 11 hodin   Koncert hudebně nastudoval a diriguje MAREK ŠEDIVÝ. Marek Šedivý v roce 2016 nastoupil v SDO na post dirigenta, byl v roce 2013 na doporučení J. Bělohlávka angažován jako asistent dirigenta v inscenaci Wagnerovy opery Tristan a Isolda v Canadian Opera Company v Torontu a J. Bělohlávkem také […]

více zde

Starší novinky