Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Šárka Vykydalová

Šárka VykydalováNarozena 7. 6. 1984 v Šumperku
 
2004 – 2007 Učitelství tělesné výchovy a Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně
2007 – 2008 Università di Bologna
2008 – 2011 Vyšší odborná škola herecká v Praze
2011 Slezské divadlo v Opavě
 

Výběr z rolí:
Šéfka (Komedie za oponou), Iza (Ivona, kněžna burgundská), Adina Mandlová (Útěky Lídy Baarové), Catherine (opereta Uličnice), Veronika (Sekretářky z Ostrožné), Pam (Donaha!), Elisabeth (Kometa), Regan (Král Lear)

Vyrostla v atletické rodině, sama se od dětství věnovala scénickému tanci. Během studia tělovýchovy a žurnalistiky v Brně byla členkou tanečního divadla MAXIMVS Davida Strnada a postupně začala nacházet svou cestu k divadlu a herectví. Poté se rozhodla pro studium na VOŠ herecké v Praze.

Kamila SrubkováZ ročního pobytu v Itálii si přivezla spoustu zážitků a zkušeností: vaření těstovin na sto způsobů (oblíbené recepty dodá na požádání), nový jazyk (který místo návštěv místních lákavých vináren po večerech poctivě studovala), nové inspirace (ve způsobu bydlení, módě, přístupu k životu a času…).

Vedle herectví a tance má blízký vztah k hudbě, ráda zpívá a učí se hrát na akordeon.

V divadle a herectví si nechává zatím dveře otevřené, chtěla by vyzkoušet různé styly a žánry, pracovat s různými režiséry a získat tak co nejvíc zkušeností. Ráda by se dostala k nějakému pohybovému divadlu, kde by byl součástí tanec, akrobacie, pantomima.

Na co má talent? Umí bleskově rychle hledat ve slovníku. Tuto schopnost dovedla k dokonalosti při prvních přednáškách v Itálii.

A na čem je závislá? Na Kofile.


Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty Tomáš Kořínek v roli Pyladese, Orestova přítele Absolvoval brněnskou konzervatoř a JAMU v oboru zpěv. Již při svých studiích působil jako stálý host opery Divadla J.K.Tyla v Plzni, kde je od roku 2004 ve stálém angažmá. Je držitelem mnoha […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky