Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Ohlasy našich diváků

OHLASY DIVÁKŮ – Cikánský baron

Dobrý večer,
před chvílí jsem se vrátila z divadla, obohacena o nový, silný kulturní zážitek. Ten mi přinesly Straussovy melodie operety Cikánský baron. Ty nejkrásnější – v rytmu valčíku – jsou velmi emotivní a strhující. Některé mám na starých vinylových gramodeskách, které v současnosti procházejí renesancí.
Obdivuji jak zpěv sólistů, tak pěveckého sboru a mistrovství členů baletu. Opravdu bylo na co se dívat a co poslouchat.
Vyřiďte, prosím, můj dík jak vedení divadla, tak všem, kteří se nácviku a provedení této úžasné operety podíleli.
Ať žije Slezské divadlo Opava – malé počtem míst v hledišti, velké svým uměním na jevišti!

S pozdravem vděčná divačka
Jitka Ekartová.

OHLASY DIVÁKŮ – Noc na Karlštejně

Ač malé divadlo, výkon excelentní!

Tak jsem byla nadšena muzikálem Noc na Karlštejně.

Ať už herci činohry nebo opery podali maximální výkon. Hudba se měnila jak rytmicky, tak žánrově. My, kteří jsme zažili Waldemara Matušku, populárního zpěváka našeho mládí, disponujícího typickou barvou hlasu s rozsahem tří oktáv, jsme okamžitě zaregistrovali každou jeho píseň. Ty pro něj a Helenu Vondráčkovou skládali dnes už nežijící Karel Svoboda a Jiří Štaidl. Muzikál nepostrádal ani vtipné scény s komickými komentáři.
Divadlo bylo plně obsazeno a také občerstvení v bufetu bylo nadstandardní, čímž se podílelo na slavnostní atmosféře večera.

Toto představení mohu doporučit široké veřejnosti, každý divák si zde přijde na své.

Ať žije Slezské divadlo v Opavě!

Jitka Ekartová

OHLASY DIVÁKŮ – ATTILA

Úžasná Attila, dnešní představení (19.1.) opavského divadla. Kulisy jednoduché, téměř sporé, kontrastovaly s výkony zpěváků, ať již sólových nebo sborových. Z představení jsem si odnesla ty nejlepší dojmy.

Kéž se stejně dobře povede i dalším operám v našem malém opavském divadle.

Hodně zdaru účinkujícím a spoustu pěkných zážitků divákům přeje Jitka Ekartová.

 

OHLASY DIVÁKŮ – RECENZE GAZDINA ROBA

Také krajčírka v Opavě se vzpírá osudu

Jiří P. Kříž

Gazdina roba Gabriely Preissové v režii Janky Ryšánek Schmiedtové v opavském Slezském divadle měla premiéru už v květnu. Dokonce jsem byl na premiéře, ale v přívalu jarních festivalů poznámky k ní zůstaly v bloku, a zážitek jsem si znovu osvěžil až na listopadovém Festivalu divadel Moravy a Slezska v Českém Těšíně.

Odborná porota přehlídky udělila jednu z cen Mario Buzzimu za hudbu k inscenaci. Není to jediná kvalita opavské Gazdiny, ale Buzziho part je vlastně jednou z nejvýraznějších scénických hudebních partitur roku 2016. Vychází z polyfonních harmonií lidových písní Moravského Slovácka, ale s přihlédnutím k tragice příběhu se od ní odráží i k rockovým motivům s ornamenty vyzývavých dodekafonií, Celek je opravdu pozoruhodný.

Tak to nebylo!

Nikoli trpnou ženou, ale děvčicú krev a mléko je i režisérčina krajčírka Eva. Jejím životním cílem je dokázat sobě i okolí, že se dcerkám a synkům, jejichž rodiče spojují grunty, vyrovná, a předčí je krásou, pracovitostí, vykročením k emancipovanějším vztahům. Také nad výkonem Šárky Vykydalové, která ji hraje, uvažovala porota o ocenění.

Eva měla ale v životě pořádnou smůlu. Její Mánek byl sice chlapiskem velkých a odvážných slov, zůstal však závislý na matce i na konvencích venkova devatenáctého století. Nikdy se neodhodlá k ráznému činu, jen k ukončení vztahu s Evou. Ne z odpovědnosti k rodině, nýbrž ze zbabělosti. Jeho životní rozkolísanost ztvárňuje Daniel Volný.

Samko šije kožichy, nemůže si to rozházet se zákazníky a nemá sílu, aby si Evu, svou ženu, trvaleji připoutal. Hraje ho Michal Stalmach. Ryšánek-Schmiedtová mu nevěnuje větší pozornost, než si zasluhuje. Zato Evě dává šanci. Na rozdíl od Preissové ji nenechá skočit do Dunaje. I s Mánkovým děckem se rozhodne protloukat kdesi v Dolním Rakousku.

Ani to ovšem neodpovídá realitě, i když Gazdinu robu řadíme do realistického proudu českého dramatu. Ve skutečnosti dopadly figury dramatu Preissové jako v životě. Eva se k muži nevrátila a dál kdesi u Hodonína žila na hromádce s Mánkem.

Z dolňáckého venkova

Diskusi v Těšíně vyvolala výprava Kataríny Kováčikové. Kulisy jsou možná strohé, ale dobře zastupují hospodu, náves, příbytky i mlat kdesi na statku pod rakouským Moravským polem. Kostýmy, jakkoli ornamentálními nášivkami stylizované do dolňáckého venkova, se zdály zejména v případě Evy být přehnaně extravagantními. Ale co! Šak krajčírka to byla!

Na jevišti se neztratily ani Sabina Muchová (Evina kamarádka Zuzka), Hana Vaňková a Kamila Srubková (sousedky a plkny Mešjanovka a Kotlibovka) nebo Tereza Bartošová (Maryša Kotlibová). Nepominutelně ďábelským Advokátem je Kostas Zerdaloglu. Gazdina roba ¬ jedna z nejlepších inscenací opavského divadla několika posledních let.

Slezské divadlo Opava – Gabriela Preissová: Gazdina roba. Adaptace Anna Saavedra. Režie Janka Ryšánek-Schmiedtová, dramaturgie Alžběta Matoušková, scéna a kostýmy Katarína Kováčiková, hudba a korepetice Mario Buzzi, choreografie Martin Tomsa. Premiéra 22. května, psáno z reprízy 11. listopadu 2016 v Těšínském divadle na Festivalu divadel Moravy a Slezska.

Hodnocení 75%

 

OHLASY DIVÁKŮ – ÚSPĚCH OPAVSKÉ „JEJÍ PASTORKYNĚ“ V PROSTĚJOVĚ

Vážení,

ano, ano, ano – opera se líbila, byla krásná, tolik zamrazení na operním představení jsem snad ještě nezažila. Moc děkujeme všem zúčastněným. Opava operu prostě umí. K tomu krásná scéna, hudba, no prostě všechno do sebe zapadalo a výsledkem je toto krásné představení. Potlesk byl vydatný, a co slyším ohlasy, tak diváci také byli velmi spokojení.
Přeji krásný adventní čas.

Eva Zelená
produkce
Městské divadlo v Prostějově, příspěvková organizace

 

OHLASY DIVÁKŮ – Famózní výkon orchestru SDO

Již jen samotný fakt, že se operní orchestr po delší době představil v samostatném programu je chvályhodný. Když se však v sobotu 12. listopadu šťastně propojila promyšlená dramaturgie spolu s mimořádnými výkony dirigenta Marka Šedivého, koncertní mistryně Yelyzavety Pruské i všech dalších hudebníků, mnozí posluchači z divadla odcházeli doslova unešení. Vyslechli jsme Předehru ze suity ke Snu noci svatojánské Felixe Mendelssohna Bartholdyho, Pohádku Josefa Suka a Šeherezádu Nikolaje Rimského Korsakova, tedy překvapivě náročný program, nicméně podaný s nakažlivou radostí a technickou brilancí. Navíc ti, kteří navštívili nedávný koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava v rámci festivalu Bezručova Opava mohli porovnávat. Výsledný dojem byl tentokrát výrazně emotivnější i zvukově barvitější. Filharmonici totiž 30. září z nepochopitelných důvodů nevyužili prostor nad přikrytým orchestřištěm, což zvuk smyčců zbytečně utlumilo. Možná i proto nezanechalo akademicky strohé pojetí Debussyho či Beethovena tak silný dojem. Určitě nejsem sám, kdo by si přál, aby naše město mělo kvalitní koncertní sál a symfonická hudba zněla v Opavě mnohem častěji.

Petr Hanousek

 

OHLASY DIVÁKŮ – Gazdina roba

Dobrý večer,
dnes jsem poprvé v nové sezóně byla v SDO. Dávali činohru Gazdina roba.

„Evuša, Evuša moja, narodila jsi se ve špatné době.“

Jak řekl Mánkovi advokát, není snadné přejít z katolické víry na jinou, která snadno povoluje rozvod a následně svatbu s jinou ženou. V dnešní době mnozí mladí lidé spolu žijí a mnohdy mají i děti, a přitom nejsou v manželském svazku. Společnost je neodsuzuje, jen někdy kritizuje.
Snad také proto, že minulý režim víře v Boha nepřál. Rozvod přestal být odsouzeníhodným aktem, avšak u věřících katolíků byl vždy považován za hřích, tedy hrubý přestupek a těžké provinění vůči katolickým normám.

Přesto však Eva stále touží po něčem, co jí momentálně není přáno a i když toho posléze dosáhne, najde si k nespokojenosti jiný důvod. Život takové ženy je těžký jak pro ni samu, tak pro její matku, či tchyni. Tak náhlé zvraty v její cestě životem obtížně akceptuje okolí a trápí i ji samotnou.

I takoví lidé , jako je Eva, žijí v současnosti mezi námi, v naší společnosti, avšak je jim třeba podat pomocnou ruku, aby také neskončili tragicky.

Výkony herců byly přesvědčivé, v jejich písních a tancích se objevily prvky slováckého lidového umění, mnohdy hudba dostávala i rytmy hudby jiné oblasti. Svými hereckými výkony příznivě překvapili i konzervatoristé z Ostravy. Hudba, která tvořila kulisu děje, umocňovala rozvíjení vlastního příběhu a divákům přinášela pestré zážitky.

Tuto činohru doporučuji ke zhlédnutí divákům všech věkových kategorií.

S pozdravem všem, kteří se podíleli na realizaci hry Gazdina roba,
Jitka Ekartová.

 

Ohlasy diváků – JEJÍ PASTORKYŇA V JABLONCI N. NISOU

Dobrý večer,
jsem ještě pod dojmy úžasného představení Její pastorkyně v Jablonci nad Nisou. Škoda, že to je k Vám do Opavy tak daleko, nejraději bych se k Vám rozjela na Vaše představení 30.6.2016.
Tak alespoň vyřiďte hluboký obdiv představitelkám Kostelničky a Jenůfy a poděkování všem ostatním. A také úžasný orchestr pod vedením p. Šumníka.

Těším se někdy příště a asi se opravdu do Opavy vypravím.

S přátelským pozdravem z Liberce
Jana Šťastná

 

Ohlasy diváků – Carmen

Dobrý den,
jsme nepravidelní návštěvníci vašeho divadla. Naskytla se nám možnost shlédnout
premieru opery Carmen. Pro nás to byl životní zážitek. Celé představení včetně všech
zainteresovaných představitelů odvedlo velice profesionální práci. Můj názor je ten,
že uvedenou operou můžete konkurovat Národnímu divadlu. Přeji Vám mnoho dalších úspěchů
a nádherných představení jako je opera Carmen.
Děkujeme za nevšední zážitek.

S pozdravem
Konečný Jiří s rodinou.

 

Vážení,
opět se mi potvrdila má dlouholetá zkušenost z návštěv Vašeho divadla a chci poděkovat za krásný zážitek z nedělní premiéry Carmen.
Těší mě, že problémy, které jste řešili v minulém roce, neměly žádný dopad na profesionální úroveň a divadlo jede!
Budiž za to velký dík, přeji mnoho zdaru při Vaší další činnosti a určitě se těším opět příště.

S pozdravem

Marcela Václavíková

 

Ohlasy diváků – Mrazík

Dobrý den,
jsem velmi ráda, že mohu poslat upřímnou pochvalu vašemu souboru za nastudování muzikálu Mrazík, který jsme dnes shlédli společně se svými žáky.
Představení mělo neskutečný „šmrnc“ a náboj, herci nádherně zpívali a hráli. Na dětech bylo znát, že jsou zaujaté, a to v dnešní době umí málokdo udržet je v pozornosti tak dlouho. Také střídání scén bylo velmi dobře promyšlené a vtipně pojaté. Viděla jsem dost muzikálů v Praze a mohu říct, že Mrazík má stejně tak vysokou, možná i lepší úroveň, a může se Praze směle postavit.
Naše děti to sice neuměly tak vyjádřit potleskem, ale ohlas mělo představení velký.
Proto ještě jednou velký dík a budeme se těšit opět na něco neméně tak pěkného příští rok.
Za učitelky ZŠ E. Beneše Opava přeje mnoho úspěchů
Mgr. I. Hromadová

Ještě jeden dík patří paním uvaděčkám za pěkný přístup k dětem a za poskytnutí pomoci při drobných zdravotních potížích našeho malého diváka.

 

Ohlasy diváků – Pražský komorní balet

Dobrý večer,
před chvílí jsem se vrátila z divadelního představení, které ve mně vyvolalo silné emoce.
Opět hosté na scéně opavského divadla. Tentokrát Pražský komorní balet. Vyprodané hlediště. Bouřlivý potlesk odměnil několikrát umělecký projev tohoto souboru. Tímto nádherným představením skončil Divadelní festival Opava.

Byla jsem nadšena nejen velkou účastí diváků, ale především zájemci všech věkových skupin: od dětí, přes dospělé diváky, až po seniory. Snad každý si mohl najít v repertoáru profesionálního tanečního souboru to, co mu nejvíce imponuje.

Obdivovala jsem kreativitu tanečníků na hudbu Dvořáka Smyčcový kvartet č. 10 „Slovanský.“ Gesta a pohyb tanečníků vyjadřovaly výmluvně ženu v různých fázích života. Baletní pózy na podlaze jeviště byly neobvykle ladné a okouzlující.

„Černé zrcadlo“ se odvíjelo od kruhu z černé textilie kolem mužské postavy, do nějž se nejprve tanečník zavine a pak se ho zbaví. Nečekaný moment – krása moderního umění.
Smetanův kvartet „Z mého života“ ztvárnili umělci perfektně, vyjádřili pohybem období radostná – hudba v durových tóninách, i fáze smutku v souladu s přechodem hudby do mollových dimenzí.
Mám opět jako divačka z mimořádně okouzlujícího představení nezapomenutelné zážitky a dobrý pocit z toho, že o představení v našem divadle projevilo zájem tak velké množství diváků.

Budu se těšit na každé další představení našeho divadla.

S pozdravem vděčná divačka
Jitka Ekartová.

 

Ohlasy diváků – Limonádový Joe

Dobrý večer,
ani nevíte, jak jste mě potěšili. Právě jsem se vrátila z divadla, kde se hrál pro naši předplatitelskou skupinu muzikál Limonádový Joe.
S tak vtipným a přitom na secvičení určitě velmi náročným představením jsem se už dlouho nesetkala. Limonádový Joe se zřejmě těší oblibě jak mladých, tak i starších či starých návštěvníků Slezského divadla. Po představení jsem se totiž ve foyeru divadla setkala s lidmi, kteří do divadla nechodí, ale znám je odjinud…
Věřím, že opavští herci i zpěváci se opět vrátili do svých letitých kolejí a budou i nadále rozdávat radost svým vděčným divákům.
Oceňuji jejich úctyhodný výkon a děkuji za tak krásné představení.
S pozdravem

Jitka Ekartová.

 

Ohlasy diváků – Tosca

Vekolepé představení Toscy oslnilo opavské divadlo premiéra opery G. Pucciniho Tosca v opavském divadle, která se uskutečnila v neděli 18.10.2015 , téměř ohromila celé obecenstvo svou výpravou, scénou, kostýmy, režijním pojetím, ale zejména pěveckými a hereckými výkony hlavních protagonistů této opery.

Skvělá Tosca – Ewa Biegas, výborný J.Nociar – malíř Cavaradossi, vynikající G. Beláček – baron Scarpia a Z. Kapl v roli konzula Angelottiho nedali divákům silněji vydechnout, aby nikomu neušlo žádné zazpívané slovo či procítěné a fantasticky zahrané drama každé scény.

Všem představitelům patří poděkování a obdiv, včetně bravurního podání orchestru pod vedením dirigenta F. Bottiglieriho, který svým výkonem přímo vyburcovával pěvce k jejich výkonům.
Opavské divadlo se touto operou dostává na úroveň srovnatelnou s největšími a nejlepšími divadly v naší zemi.

Takovéto strhující představení mělo všech „5P“ a poděkování patří řediteli divadla Prof. K. Drgáčovi a jeho týmu.
Eva Melicharová

Ohlasy diváků – Macbeth

Sent: Tuesday, October 13, 2015
Subject: Ohlas diváka – poděkování
Dobrý den,
v pátek 9. října jsem zhlédl operu Giuseppe Verdiho Macbeth. Chci poděkovat za mimořádný umělecký zážitek z vystoupení hlavní protagonistky Magdaleny Barylak. Šéf opery se divákům před představením omluvil, že původně měla vystoupit v titulní roli paní Kramolišová. Takže vystoupení vynikající sólistky bylo vlastně záskokem! Za minulého vedení jsme byli zvyklí na to, že se v případě indispozice umělce bez alternace představení zrušilo nebo bylo přesunuto. Děkuji, že tentokrát k tomu nedošlo, ale naopak byl pozván vynikající host, jehož vystoupení přispělo k tomu, že nadšené publikum odměnilo účinkující potleskem ve stoje. Bude skvělé, když budete i v budoucnu v podobné situaci postupovat stejným způsobem.

S pozdravem
Mgr. Zdeněk Maník

Ohlasy diváků – Sborový koncert k 210. výročí založení divadla

Vážená paní tajemnice,

navštívila jsem Slavnostní koncert k 210. výročí založení divadla a byla jsem jím nadšena. Miluji sborový zpěv a věnuji se mu i aktivně.
Dokážu proto ocenit výkony sborových těles, která se koncertu zúčastnila, vím, kolik úsilí museli zpěváci vyvinout, než se mohli postavit na jeviště a předvést své umění.
Opava žila vždy kulturou a divadlo, které prošlo od svého vzniku nesnadným vývojem, k Opavě zákonitě patří. Oceňuji amatérské sbory od nejmladších po nejstarší zpěváky, stejně jako klavírní a varhanní produkci pí Vondráčkové a vtipné průvodní slovo p. Trupara.
Vynikající výkon podali profesionálové pod taktovkou Damiana Binettiho, zejména při předvedení skladeb italských autorů. Jižanský temperament tohoto dirigenta plynul z každého jeho gesta – orchestru i sboru doslova vsugeroval svou představu o přednesu hudebního díla.
Několikeré přidávání skladeb si vynutili diváci svým dlouhotrvajícím potleskem, jímž byl potvrzen jejich výjimečný zážitek i poděkování za něj.
S pozdravem a přáním hodně úspěchů Vám i SD

Jitka Ekartová

 

Ohlasy diváků: Poděkování novému vedení divadla

October 04, 2015

Vážení, děkuji vedení opavského divadla v čele s p. ředitelem Karlem Drgáčem, za uvedení nádherných premiér a dalších akcí v nové sezóně a měsíci září 2015.Určitě pro ně tento začátek nebyl lehký, protože dramaturgický plán, který zpracovalo staré vedení divadla s p. Paskerem, nastavilo tuto těžkou situaci uvedením pohádkového představení pro děti jako první premiéry, což nemá v historii divadla obdoby. (Přitom si sami po několik let užívali slávy a ovací spojených se začátkem nové sezóny, předáváním klíče od divadla Magistrátem apod.) Nové vedení však tuto situaci zvládlo s přehledem a bravurností k velké spokojenosti divácké veřejnosti. Za to jim patří náš veliký obdiv a poděkování, protože pracovat v tak těžkých a nepříjemných podmínkách a přitom uspět, je obdivuhodné. Přeji Vám všem do další práce hodně zdraví, spokojenosti a tvůrčích úspěchů. Eva Melicharová

October 07, 2015
Vážená paní Melicharová!

Jsme rádi, že jste byla spokojena s programem v měsíci září i s uvedením nádherných premiér.
To však není zásluhou nového vedení, neboť dramaturgický plán premiér se připravuje s ročním předstihem a program na září a říjen byl připraven již v červnu, aby v červenci mohl být zahájen prodej vstupenek.
To, že první premiérou sezony byla pohádka „Broučci“ pro naše nejmenší diváky, není nic výjimečného, neboť i předchozí pohádka „O vlku a kůzlátkách“ měla premiéru 2.9.2012.
Ceremoniál slavnostního předávání klíče po prázdninách neproběhl, protože nový pan ředitel, který nastoupil od 1.7., zvolil jinou formu své prezentace.
Spokojenost všech diváků je prioritou každého divadla, samozřejmě i toho našeho, a věříme, že nové vedení divadla bude pokračovat v nastoupené cestě.

Zdraví Jiřina Rossípalová, vedoucí obchodu a marketingu SDO!

October 08, 2015
Vážená paní Rossípalová, nemusíte mi připomínat, že stávající dramaturgický plán byl schválen před prázdninami p. Paskerem. Pan ředitel K.Drgáč by jistě zvolil jiný, ale je nucen akceptovat ten daný. Chtěla jsem tímto emailem poděkovat novému vedení divadla. Na 5 představeních, které jsem v září navštívila, byla patrná nová vize nového pana ředitele. Umělci se překonávali ve svých výkonech a diváci děkovali ve stoje. Proto je třeba ocenit práci nového vedení. Doufám, že bude pan ředitel a jeho nejbližší spolupracovníci, seznámen s obsahem mého emailu že bude tento otištěn v rubrice divadla „napsali o nás.“ Děkuji. Eva Melicharová

 

Ohlasy našich diváků: Všechno nejlepší

Vážená paní ?…!

V sobotu 20. 9. jsem absolvovala 1. představení z letošního předplatného a s prožitkem se chci podělit – a vlastně nevím s kým proto jsem použila e-mailovou adresu z Divadelního Bulletinu 9-10.

Pětice herců mně svým hereckým uměním pobavila, velmi potěšila a nabila životní energií a ještě dnes mně bolí nejen břicho ze smíchu, který jsem musela tlumit. Na divácích jsem viděla, že jsou naladění stejně, obličeje jen zářily spokojenosti, dobrou náladou a vše dali znát svým hlasitým smíchem a potlesky.

Samozřejmě nechci si nechat pro sebe, že výkon herce Michala Stalmacha předčilo v š e, co jsem kdy viděla a nebylo toho málo za ta dlouhá léta mého života … Sklízí u mě ten největší obdiv, ani se mi nechce věřit – co a “jak” to mohl tak “nádherně – suprově” zahrát. K tomu všemu je mladý, krásně urostlý a sportovně také dobře vybavený …

Nezlobte se na mně, že zrovna Vám to posílám, ale samozřejmě můžete tlumočit můj zážitek všem pěti výborným hercům – všichni sklízí 1**.

S pozdravem a s přáním úspěšných, radostných a pohodových dní – Herta Hlávková

 

Ohlasy našich diváků: Macbeth

Dobrý den,

chtěl bych Vám poděkovat za nás za všechny, včerejší divadelní zájezd. Macbeth SD v Opavě předčil všechna naše očekávání a všichni jsme byli tímto představením nadšeni a velmi dlouho si budeme pamatovat hluboké zážitky.

Za sebe Vám mohu sdělit, že již dlouho jsem v divadle nezažil takové „mrazení“, jako právě včera. To z inscenace Macbetha v NDB v Janáčkově divadle z roku 2009, my jsme ji navštívili 7.3.2012, mi v paměti neutkvělo vůbec nic a to se mi opravdu nestává. Zato Vaši inscenaci si budu pamatovat a vzpomínat na ni velmi dlouho, zvláště pak v případě, že mi bude umožněno vidět ji ještě jednou na podzim t.r. Moc bych si to přál a proto Vás prosím, až budete znát podzimní páteční termíny, dejte mi hned vědět.

Již v této době plánuji „divadelní kalendář“ našich zájezdů do nové divadelní sezony 2015-2016 a rozhodně bych tam chtěl zařadit ze SD v Opavě nejen Macbetha, nýbrž i Její pastorkyni, Nápoj lásky, Sedláka kavalíra, případně i Toscu. Přednost bychom dali vždy pátečním termínům, vzhledem ke vzdálenosti. Včera jsme přijeli domů krátce před půlnocí (určitě jsme ale toho nelitovali) a ne každý si může dovolit tak pozdní příjezd, zvláště pak když musí druhý den ráno brzo vstávat do práce. Naopak začátek představení v 19.00 h nám velmi vyhovuje.

Ještě jednou Vám moc děkuji a myslete na mne tak, jako já na Vás.

S úctou k Vaši práci

Mgr. Břetislav Lalinský
Tovačov

 

Ohlasy našich diváků: MRAZÍK

„Průvodčí zkontroluje jízdenky, spuštění startéru, zasyčení vzduchu, klapnutí dveří a hurááá do divadla!“

V sobotu 16.5. se najednou vrátil čas – na divadelní představení Mrazík přijeli diváci z Mladecka a okolních vesnic historickým autobusem a připomněli si tak, jak se cestovalo v 50. a 60. letech.

1_historicky-bus--ridic-mrazik

2_historicky-bus-pruvodci-mrazik

3_historicky-bus-zepredu-mrazik

4_historicky-bus-zezadu-mrazik

5_historicky-bus-s-divaky-mrazik

6_historicky-bus-s-detmi-mrazik

 

Ohlasy našich diváků: MRAZÍK

Ohlasy na představení MRAZÍK: muzikál se líbil nejenom dětem, ale i dospělým

Žáci ZUŠ Krnov vyjeli na úspěšné muzikálové představení Mrazík, které se konalo v sobotu 16. května 2015.
Po představení měli účastníci výjimečně možnost se podívat do divadelního zákulisí a pořídit s pohádkovými postavičkami několik fotografií, což byl pro žáky krásný a nezapomenutelný zážitek.

zus_krnov

 

Ohlasy našich diváků: Hledám děvče na boogie woogie

Paní Dita Dulcová z Městského divadla Bruntál nám po březnovém hostování s operetou Hledám děvče na boogie woogie napsala:

…děkujeme za krásné představení Hledám děvče… včera byli naši věrní diváci velmi spokojení. Krásná hudba i tanečníci, herci skvělí, Nezbeda pro mě nejlepší, muzikanti sice nebyli vidět, ale slyšet ano – jemně a příjemně zvučně.

Ještě jednou díky, bylo to moc hezké.

 

Ohlasy našich diváků: Madame Butterly

Po březnovém hostování SDO s operou Madame Butterly v Prostějově nám paní Eva Zelená z Divadla Prostějov napsala:

Ráda bych Slezskému divadlu poděkovala za krásnou Madame Butterfly – opera se moc líbila – diváci (i já) sledovali bez dechu. Stále máme ohlasy, že to bylo krásné představení. Tak, prosím, tlumočte naše poděkování všem zúčastněným.

Těšíme se v Prostějově na další spolupráci.

 

Ohlasy našich diváků: FAUST

Dobrý den, p. řediteli, díky za představení FAUSTA který posunul laťku hodně vysoko,co se týče kostýmů,hudby,dekorace, úžasné.

Je znát že se pracovalo srdcem.

Poděkování za zrození Fausta v baletním provedení patří taktéž manželům Globovým kteří se svého díla zhostili na jedničku. Není co dodat.

S pozdravem Zdenka Hadrychová

 

Ohlasy našich diváků: Její pastorkyňa

Dobrý den vážený pane řediteli,

upřímně gratuluji k úspěchu, kterého jste dosáhli s inscenací opery Její pastorkyňa. Za sebe mohu říct, že je to ocenění více než oprávněné, protože jsem provedením tohoto díla v opavském divadle byla opravdu uchvácena, přestože jsem k němu, jako mnozí jiní, přistupovala zpočátku s obavami kvůli možné „nestravitelnosti“ Janáčkova operního díla. V průběhu představení jsem však zcela přehodnotila svůj názor a v některých chvílích jsem možná i zapomněla dýchat, tak intenzivně jsem byla vtažena do děje. Přestože nepatřím k lidem, kteří snadno podlehnou emocím a sentimentu, byly chvíle, kdy jsem měla slzy v očích.

Takže ještě jednou gratuluji a přeji Vám i celému divadlu spoustu dalších podobně úspěšných počinů.

Se srdečným pozdravem

Jana Hynarová

 

Ohlasy našich diváků: Její pastorkyňa

Vážený pane řediteli,
ráda bych reagovala na návštěvu opavského divadla dne 16.2.2015, kdy jsme zde s manželem a našimi třemi dospívajícími dětmi shlédli představení Janáčkovy Její pastorkyně.
Uvítala nás zde velmi příjemná atmosféra a v očekávání uměleckého zážitku jsme nebyli zklamáni. Provedení této „Pastorkyně“ bylo pro nás vskutku nezapomenutelnou podívanou, jíž dominovaly vynikající výkony Terezy Kavecké jako Jenůfy a Ilony Kaplové v roli Kostelničky.
Naléhavost Janáčkovy hudby umocňovaly také pěvecké i herecké výkony dalších sólistů i sboru. K autenticitě našeho prožitku též přispívala výborně udělaná scéna a režijní pojetí celé inscenace, které dokonale ladilo s hudbou. Nebylo zde nic samoúčelného, co by rušilo celkový dojem a ponoření diváka do dramatu.
Zvláště je pak třeba vyzvihnout pravdivé herecké ztvárnění jednotlivých postav, které činí opavskou Její pastorkyni velmi přitažlivou a uvěřitelnou.
Pozorný posluchač je díky tomu naprosto vtažen do děje, pocity radosti i smutku, naděje i beznaděje, dojetí i hrůzy byly opravdu velmi živé.
Slezské divadlo bylo vždy známo vysokou úrovní a toto operní představení je dokladem, že na svou historii úspěšně navazuje.
Velice děkujeme za tento zážitek a přejeme Vašemu divadlu hodně uměleckých úspěchů i spokojených diváků.
Marie Sychrová s rodinou, Pardubice

 

Ohlasy našich diváků: Libuška – cenu diváků

Vážený pane řediteli,
právě jsem se vrátila z tiskové konferece k festivalu Opera 2015.
Gratuluji, opavské divadlo získalo Libušku – cenu diváků za nejlepší inscenaci opery – Její pastorkyňa.
Mám velikou radost a moc to přeji celému inscenačnímu týmu opavské opery.
Srdečně zdravím
Ing. Karla Hajšmanová

 

Ohlasy našich diváků: Její pastorkyňa

Dobrý den,
včera jsem měla tu čest navštívit se svou sousedkou představení opery Její pastorkyňa. Musím se přiznat, že původně jsem na představení jít nechtěla, jelikož mi Janáčkova hudba přijde hodně těžká a jeho operu jsem ještě neviděla, i když všeobecně opery a operety mám velmi ráda. Ale nechala jsem se přemluvit a jsem tomu velmi ráda. Představení na mě velmi silně zapůsobilo, umocnily to i nádherné výkony hlavních představitelů, hlavně ženských rolí. Tímto bych chtěla poslat poděkování všem, kteří se na vzniku opery podíleli a popřát do dalších let hodně úspěchů.

Všem krásné dny přeje

Ivana Paletová

 

Ohlasy našich diváků: Faust

Dobrý den
chci blahopřát k úspěchu s baletem Faust. Představení nádherné, zpracování opravdu úžasné. Povedlo se moc.
Jen chci říct, že Michal Klapetek, který tančí alternaci mladého Fausta ve Vašem divadle již tančil a vystupoval v mnoha inscenacích a operách a operetách v divadle v Opavě. Ještě jako malý chlapec chodil do Vaší baletní školy vedenou paní Violetou Tomaníkovou. Asi si již na něj nevzpomínáte, ale tančil i v baletech, které nastudovala přímo paní Violeta s dětským baletem, jako Ledová královna, a další. Byl tehdy jediný kluk mezi děvčaty. Jen jestli to víte….
Ještě jednou hodně úspěchů v další práci ….
pěkný den ze Slavkova u Opavy
Alena K.

 

Ohlasy našich diváků: Její pastorkyňa

Dobrý den,
navštívila jsem opavskou Pastorkyňu v Praze na festivalu a bylo to skvělé představení. Naprosto souhlasím s pochvalnými ohlasy jak u renomovaných kritiků, tak návštěvníků představení. Opavští umělci zpívali a hráli především srdcem a to je dnes spíš jev výjimečný, děkuji za krásný zážitek.
Srdečně zdravím a přeji hodně zdaru opavskému divadlu do dalších dnů.
Ing. Karla Hajšmanová

 

Ohlasy našich diváků: Její pastorkyňa

Dobry den,
Vcera jsem v ramci festivalu Opera 2015 videl Vasi Pastorkyni a nestacil jsem zasnout nad skvelou umeleckou urovni, za kterou by se nemuselo stydet ani prazske Narodni (u nekterych interpretu by mohlo i zavidet). Ve srovnani s prazskou Jenufou vsak ve Vasem predstaveni navic bylo srdce a z jeviste (i orchestriste) salala uprimna snaha interpretu vydat ze sebe to nejlepsi. Tento pocit mi chybel i v takove Metropolitni opere, takze v tomto ohledu jste METku s prehledem predbehli 🙂

Dekuji za krasny zazitek a preji spokojenost v hledisti i na jevisti, Vojtěch Rataj

 

Ohlasy našich diváků: Její pastorkyňa

Dobrý den,

v pátek jsem shlédla Její pastorkyňu ve Stavovském divadle a musím Vám říct, že to bylo naprosto úchvatné.
Výkony pěvců i celé pojetí bylo naprosto originální. Toto přestavení převyšuje o několik úrovní ostatní opery, které jsem kdy v pražských divadlech viděla.
Ještě po několika dnech ve mně doznívají emoce z této opery. Toto bylo tak opravdové…
Přeji celému vašemu souboru hodně zdaru a úspěchů.

S přátelským pozdravem

Kateřina Kotasová

 

Ohlasy našich diváků: Její pastorkyňa

http://www.liter.cz/recenze-kultura-799981-cist – Leoš Janáček: JEJÍ PASTORKYŇA – trochu jiná recenze

Novinky

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

1.01.2018

„Cikánský baron jsem já, mě každá cikánka zná…“

K složení operety CIKÁNSKÝ BARON inspiroval vídeňského „krále valčíků“, Johanna Strausse ml. román „Saffi“ maďarského spisovatele Mór Jókaie.   Mladý šlechtic Šándor Bárinkay si po létech vyhnanství přichází převzít majetek po svých předcích.  Bohatý prasečkář Koloman Župan se Šándorovi vysmívá, protože pozemky jsou bezcenné a součástí dědictví je cikánská vesnice….. Přijďte se podívat, jak to […]

více zde

Starší novinky