Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Divadlo pro děti!

V neděli 16. března 2014 od 14 hodin uvedeme veselou pohádku Vladislava Vančury KUBULA A KUBA KUBIKULA / hostuje Divadlo Šumperk.

V neděli 30.března 2014 od 14 nebo 16 hodin na pohádku Ulricha Huby TUČŇÁCI NA ARŠE / hostuje Divadlo loutek Ostrava.

Děti, už jste viděly Barbuchu?
Že ne?!
Tak to se přijďte do divadla podívat!
Kuba Kubikula je medvědář, který má velké trable se svým medvídkem Kubulou. Ten je neposlušný, líný, velký mlsoun a ke všemu má kožíšek plný blech. Kuba Kubikula se svým medvídkem putuje světem křížem krážem. Medvídek Kubula je velmi neposlušný a medvědář si s ním neví rady. Na pomoc zavolá vymyšlené medvědí strašidlo BARBUCHU. Strašidlo se díky medvídkově strachu zhmotní. Barbucha pak doprovází oba kamarády na jejich cestách. Ze zdánlivě zlého stvoření, které má za úkol všechny strašit, se stává přítel.

TUČŇÁCI NA ARŠE
Blíží se potopa světa a tři tučňáci se chtějí zachránit, stejně jako ostatní zvířata. Problém je, že jsou tři, a na archu smí od každého druhu jenom dva. Jak se rozhodnou? Nechají kamaráda ve štychu, nebo to nějak vymyslí? Naštěstí je holubice, která má na starosti kontrolu pozvánek na archu, vyčerpaná a roztržitá a leccos jí unikne… Nápaditá a vtipná biblická bajka německého autora her pro děti, ale nenechte se zmýlit. Filosofující tučňáci zaskočí i mnohého dospělého myslitele.

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty Tomáš Kořínek v roli Pyladese, Orestova přítele Absolvoval brněnskou konzervatoř a JAMU v oboru zpěv. Již při svých studiích působil jako stálý host opery Divadla J.K.Tyla v Plzni, kde je od roku 2004 ve stálém angažmá. Je držitelem mnoha […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky