Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Ohlasy diváků – Sborový koncert k 210. výročí založení divadla

Vážená paní tajemnice,

navštívila jsem Slavnostní koncert k 210. výročí založení divadla a byla jsem jím nadšena. Miluji sborový zpěv a věnuji se mu i aktivně.
Dokážu proto ocenit výkony sborových těles, která se koncertu zúčastnila, vím, kolik úsilí museli zpěváci vyvinout, než se mohli postavit na jeviště a předvést své umění.
Opava žila vždy kulturou a divadlo, které prošlo od svého vzniku nesnadným vývojem, k Opavě zákonitě patří. Oceňuji amatérské sbory od nejmladších po nejstarší zpěváky, stejně jako klavírní a varhanní produkci pí Vondráčkové a vtipné průvodní slovo p. Trupara.
Vynikající výkon podali profesionálové pod taktovkou Damiana Binettiho, zejména při předvedení skladeb italských autorů. Jižanský temperament tohoto dirigenta plynul z každého jeho gesta – orchestru i sboru doslova vsugeroval svou představu o přednesu hudebního díla.
Několikeré přidávání skladeb si vynutili diváci svým dlouhotrvajícím potleskem, jímž byl potvrzen jejich výjimečný zážitek i poděkování za něj.
S pozdravem a přáním hodně úspěchů Vám i SD

Jitka Ekartová

Novinky

8.12.2017

Dramaturgický úvod – pohled do zákulisí inscenace

Vážení diváci, aby byly Vaše zážitky z inscenací Slezského divadla Opava ještě bohatší, nabízíme Vám možnost zúčastnit se dramaturgických úvodů – pohledu do zákulisí. Tyto úvody budou probíhat vždy před představením skupiny 6. První tedy proběhne 14. prosince v 18.30 ve foyer SDO v 1. patře „u klavíru“ před činohrou VŠECHNO JE V ZAHRADĚ. Na […]

více zde

7.12.2017

VÁNOČNÍ NADÍLKA

Hrajeme pro vás i mezi svátky! Vyberte z naší nabídky kulturní zážitek pro sebe či své blízké. Nechcete se vázat na konkrétní termín? Nabízíme možnost koupě poukazů – DÁRKOVÝ POUKAZ v ceně 220 Kč na činoherní představení SDO a v ceně 270 Kč na inscenace operního souboru s platností do 30. 6. 2018, nebo speciální […]

více zde

30.11.2017

„Cikánský baron jsem já, mě každá cikánka zná…“

K složení operety CIKÁNSKÝ BARON inspiroval vídeňského „krále valčíků“, Johanna Strausse ml. román „Saffi“ maďarského spisovatele Mór Jókaie.   Mladý šlechtic Šándor Bárinkay si po létech vyhnanství přichází převzít majetek po svých předcích.  Bohatý prasečkář Koloman Župan se Šándorovi vysmívá, protože pozemky jsou bezcenné a součástí dědictví je cikánská vesnice….. Přijďte se podívat, jak to […]

více zde

Starší novinky