Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Ohlasy diváků – Sborový koncert k 210. výročí založení divadla

Vážená paní tajemnice,

navštívila jsem Slavnostní koncert k 210. výročí založení divadla a byla jsem jím nadšena. Miluji sborový zpěv a věnuji se mu i aktivně.
Dokážu proto ocenit výkony sborových těles, která se koncertu zúčastnila, vím, kolik úsilí museli zpěváci vyvinout, než se mohli postavit na jeviště a předvést své umění.
Opava žila vždy kulturou a divadlo, které prošlo od svého vzniku nesnadným vývojem, k Opavě zákonitě patří. Oceňuji amatérské sbory od nejmladších po nejstarší zpěváky, stejně jako klavírní a varhanní produkci pí Vondráčkové a vtipné průvodní slovo p. Trupara.
Vynikající výkon podali profesionálové pod taktovkou Damiana Binettiho, zejména při předvedení skladeb italských autorů. Jižanský temperament tohoto dirigenta plynul z každého jeho gesta – orchestru i sboru doslova vsugeroval svou představu o přednesu hudebního díla.
Několikeré přidávání skladeb si vynutili diváci svým dlouhotrvajícím potleskem, jímž byl potvrzen jejich výjimečný zážitek i poděkování za něj.
S pozdravem a přáním hodně úspěchů Vám i SD

Jitka Ekartová

Novinky

18.10.2017

Malá ochutnávka z připravované premiéry opery FALSTAFF pod taktovkou Marka Šedivého a v režii Lubora Cukra.

V tomto díle se setkaly dvě geniální umělecké osobnosti: největší dramatik a básník všech dob William Shakespeare a slavný italský hudební skladatel Giuseppe Verdi. Vtipný příběh podle Veselých paniček windsorských Williama Shakespeara rychle vtáhne diváka do děje. Jak to dopadne, když se ženy rozhodnou, že se pobaví, ale zároveň si nenechají nic líbit? Přijďte to […]

více zde

18.10.2017

Silvestrovské oslavy ve Slezském divadle Opava prodej vstupenek od 1. 11. od 8 hodin

od 15 hodin činoherní komedie z luxusní newyorské společnosti Neil Simon Řeči přípitek a drobné občerstvení Vstupné: 380,- / 320,- / 270,- Kč   od 21 hodin legendární český muzikál Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. Noc na Karlštejně různorodé lahůdky, výborná vína, skvělá hudba, půlnoční přípitek Vstupné: 890,- / 790,- […]

více zde

18.10.2017

KONCERT orchestru Slezského divadla Opava v prostorách Multifunkční auly GONG Dolní VÍTKOVICE, Ostrava

neděle 19. listopadu 2017 od 11 hodin   Koncert hudebně nastudoval a diriguje MAREK ŠEDIVÝ. Náročného partu prvních houslí ve skladbě Rimskeho-Korsakova Šeherezáda se ujme  koncertní mistryně YELYZAVETA PRUSKÁ. program: Felix Mendelssohn-Bartholdy Scénická hudba ke hře W. Shakespeara Sen noci svatojánské, předehra, op.21. Josef Suk Pohádka. Suita z hudby k Zeyerově pohádce Radúz a Mahulena, […]

více zde

Starší novinky