Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Ohlasy diváků – Tosca

Vekolepé představení Toscy oslnilo opavské divadlo premiéra opery G. Pucciniho Tosca v opavském divadle, která se uskutečnila v neděli 18.10.2015 , téměř ohromila celé obecenstvo svou výpravou, scénou, kostýmy, režijním pojetím, ale zejména pěveckými a hereckými výkony hlavních protagonistů této opery.

Skvělá Tosca – Ewa Biegas, výborný J.Nociar – malíř Cavaradossi, vynikající G. Beláček – baron Scarpia a Z. Kapl v roli konzula Angelottiho nedali divákům silněji vydechnout, aby nikomu neušlo žádné zazpívané slovo či procítěné a fantasticky zahrané drama každé scény.

Všem představitelům patří poděkování a obdiv, včetně bravurního podání orchestru pod vedením dirigenta F. Bottiglieriho, který svým výkonem přímo vyburcovával pěvce k jejich výkonům.
Opavské divadlo se touto operou dostává na úroveň srovnatelnou s největšími a nejlepšími divadly v naší zemi.
Takovéto strhující představení mělo všech „5P“ a poděkování patří řediteli divadla Prof. K. Drgáčovi a jeho týmu.
Eva Melicharová

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty Tomáš Kořínek v roli Pyladese, Orestova přítele Absolvoval brněnskou konzervatoř a JAMU v oboru zpěv. Již při svých studiích působil jako stálý host opery Divadla J.K.Tyla v Plzni, kde je od roku 2004 ve stálém angažmá. Je držitelem mnoha […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky