Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Opavský Limonádový Joe zběhl ze saloonu do kabaretu

Limonádový Joe má kolty proklatě nízko, pije Kolalokovu limonádu a zpívá lahodným tenorem. Westernová parodie podle Jiřího Brdečky neopouští divadelní scény ani televizní obrazovky. Opavské divadlo ji nastudovalo poprvé. Režisér Dominik Beneš komedii přenesl ze saloonu do kabaretu ve stylu Moulin Rouge.

Černovlasý pistolník z nové inscenace Slezského divadla Opava je poněkud jiný než Limonádový Joe, jak ho lidem vtiskl do paměti slavný stejnojmenný film Oldřicha Lipského z roku 1964 s hudbou Jana Rychlíka a Vlastimila Hály.

Režisér: Nechtěli jsme dělat kopii filmu

„Nechtěli jsme udělat kopii toho filmu, chtěli jsme látku zpracovat po svém. Nedrželi jsme se ani westernových kulis. Myslím si, že dneska už to divákům moc neříká,“ říká režisér představení Dominik Beneš.

Z orchestřiště udělal bar v šantánu, kabaret rozšířil i do hlediště. „Diváci se mají, doufám, na co těšit. Budou také vtahováni do děje. Původní gagy v naší inscenaci samozřejmě zůstaly. Herci jich tam dokonce spoustu přidali,“ dodává mladý režisér.

I když pochází z Opavy, v tamním divadle pracuje jako režisér poprvé. Debutoval roku 2012 operou Bedřicha Smetany Tajemství v divadle J. K. Tyla v Plzni. Letos například režíroval v Národním divadle v Praze dvě krátké opery Slavík a Jolanta od Igora Stravinského a Petra Iljiče Čajkovského.

„Joe mě velice baví, hlavně jeho nevídaná upřímnost a naivita,“ říká Roman Harok z Národního divadla moravskoslezského. V roli barové zpěvačky Tornádo Lou alternují Katarína Jorda, Šárka Vykydalová a Hana Fialová, další sólistka Národního divadla moravskoslezského a držitelka Thálie za rok 2014 za roli Edith Piaf v muzikálu Edith a Marlene.

Padoucha Horáce hraje a zpívá Martin Valouch, jako Winnifred se představí Tereza Kavecká a Tereza Bartošová. Scénu a kostýmy navrhla Zuzana Přidalová. Premiéra byla 6. prosince, nejbližší repríza je v úterý 8. prosince.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1632257-opavsky-limonadovy-joe-zbehl-ze-saloonu-do-kabaretu

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky