Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Opavský Limonádový Joe zběhl ze saloonu do kabaretu

Limonádový Joe má kolty proklatě nízko, pije Kolalokovu limonádu a zpívá lahodným tenorem. Westernová parodie podle Jiřího Brdečky neopouští divadelní scény ani televizní obrazovky. Opavské divadlo ji nastudovalo poprvé. Režisér Dominik Beneš komedii přenesl ze saloonu do kabaretu ve stylu Moulin Rouge.

Černovlasý pistolník z nové inscenace Slezského divadla Opava je poněkud jiný než Limonádový Joe, jak ho lidem vtiskl do paměti slavný stejnojmenný film Oldřicha Lipského z roku 1964 s hudbou Jana Rychlíka a Vlastimila Hály.

Režisér: Nechtěli jsme dělat kopii filmu

„Nechtěli jsme udělat kopii toho filmu, chtěli jsme látku zpracovat po svém. Nedrželi jsme se ani westernových kulis. Myslím si, že dneska už to divákům moc neříká,“ říká režisér představení Dominik Beneš.

Z orchestřiště udělal bar v šantánu, kabaret rozšířil i do hlediště. „Diváci se mají, doufám, na co těšit. Budou také vtahováni do děje. Původní gagy v naší inscenaci samozřejmě zůstaly. Herci jich tam dokonce spoustu přidali,“ dodává mladý režisér.

I když pochází z Opavy, v tamním divadle pracuje jako režisér poprvé. Debutoval roku 2012 operou Bedřicha Smetany Tajemství v divadle J. K. Tyla v Plzni. Letos například režíroval v Národním divadle v Praze dvě krátké opery Slavík a Jolanta od Igora Stravinského a Petra Iljiče Čajkovského.

„Joe mě velice baví, hlavně jeho nevídaná upřímnost a naivita,“ říká Roman Harok z Národního divadla moravskoslezského. V roli barové zpěvačky Tornádo Lou alternují Katarína Jorda, Šárka Vykydalová a Hana Fialová, další sólistka Národního divadla moravskoslezského a držitelka Thálie za rok 2014 za roli Edith Piaf v muzikálu Edith a Marlene.

Padoucha Horáce hraje a zpívá Martin Valouch, jako Winnifred se představí Tereza Kavecká a Tereza Bartošová. Scénu a kostýmy navrhla Zuzana Přidalová. Premiéra byla 6. prosince, nejbližší repríza je v úterý 8. prosince.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1632257-opavsky-limonadovy-joe-zbehl-ze-saloonu-do-kabaretu

Novinky

10.11.2017

VÁNOČNÍ NADÍLKA

25. prosince (pondělí) v 19 hodin Michael McKeever MODRÝ Z NEBE komedie o návratech domů a domnělém šílenství   26. prosince (úterý) v 19 hodin Molière ZDRAVÝ NEMOCNÝ výpravná komedie s řadou humorných situací o hypochondrovi Arganovi NAPOSLED! speciální derniérová sleva   28. prosince (čtvrtek) v 19 hodin Carl Orff  CHYTRAČKA operní příběh o chytré selské dívce, která uhádne […]

více zde

9.11.2017

KONCERT ORCHESTRU SLEZSKÉHO DIVADLA OPAVA v prostorách Multifunkční auly GONG Dolní VÍTKOVICE, Ostrava

neděle 19. 11. 2017 od 11 hodin   Koncert hudebně nastudoval a diriguje MAREK ŠEDIVÝ. Marek Šedivý v roce 2016 nastoupil v SDO na post dirigenta, byl v roce 2013 na doporučení J. Bělohlávka angažován jako asistent dirigenta v inscenaci Wagnerovy opery Tristan a Isolda v Canadian Opera Company v Torontu a J. Bělohlávkem také […]

více zde

7.11.2017

JEJÍ PASTORKYŇA NAPOSLED!

12. 11. 2017 od 19 hodin Speciální derniérová sleva!   Přijďte se rozloučit s krásnou operou, která měla úspěch na domácí scéně i na festivalech po celé republice! Diváci ocenili potleskem tuto operu na festivalu OPERA 2015 v Praze, na Mezinárodním hudebním festivalu JANÁČKOVY HUKVALDY 2015, na festivalu Tomáškova a Novákova hudební SKUTEČ, na festivalu „Město plné […]

více zde

Starší novinky