Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Dvojí divadelní premiéra

(mk), Region, 6. 2. 2016

Opava – Na společnou premiéru dvou jednoaktovek operního souboru Slezského divadla jsou zváni všichni příznivci opery a baletu. Půjde totiž o baletní fantazii na Requiem Gabriela Faurého a operu Sedlák kavalír Pietra Mascagniho. Premiéry se uskuteční v neděli 21. února od 19 hodin.

O hudební nastudování obou jednoaktovek se postaral Marek Šedivý, který rovněž diriguje spoluúčinkující sbor a orchestr, scéna je dílem Jaromíra Vlčka a výtvarníkem kostýmů je Tomáš Kypta. Režie a choreografie fantazie na Requiem jsou dílem Valerije Globy. V první jednoaktovce uslyšíme soprán Terezy Kavecké a baryton Zdeňka Kapla. Zjevení ztvární Jan Březina. Baletní soubor se přestaví ve složení Monika Globa, Karlína Walachová, Zuzana Přecechtělová, Lucie Horáková, Valerij Globa, Radovan Labanič, Martin Tomsa a Tomáš Hoš. Režie Sedláka kavalíra P. Mascagniho se ujal Lubor Cukr za asistence Marty Vaňkátové. Těšit se můžeme na výkony Kataríny Jordy (Santuzza), Ilony Tiché (Lola), Alexandra Vovka (Alfio, manžel Loly) a Šárky Maršálové (Lucia, Turiddova matka). Korepetice obou děl – Libuše Vondráčková, Jana Hajková, sbor připravovala sbormistryně Kremena Pešakova.

Odkaz na hru REQUIEM / SEDLÁK KAVALÍR
Podivat se na originální článek

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky