Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Nabucco – Barbora Martínková-Polášková a Liana Sass

V neděli 27. března v 18 hod se v roli Feneny představí mezzosopranistka Barbora Martínková-Polášková a v roli Abigail sopranistka Liana Sass.

Barbora Martínková-Polášková v roce 2010 debutovala jako Carmen v Moravském divadle Olomouc, kde v současné době působí jako sólistka opera a operety. Zároveň vystupuje jako host v divadle v Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem či v Liberci.
Ve svém repertoáru má např. roli Maddaleny ve Verdiho Rigolettu, černošky Dinah ve Třech přáních Bohuslava Martinů či Elišky Pomořanské v Noci na Karlštejně.
V listopadu 2011 vystoupila na koncertě se sopranistkou Metropolitní opery Sondrou Radvanovsky. V témže roce se představila jako Carmen v Národním divadle v Praze na festivalu Opera 2011.

barbora_martinkova-polaskova

Liana Sass debutovala rolí Violetty ve Verdiho Traviatě v Liberci. Dále zde vytvořila např. Gildu, Bystroušku, Mařenku nebo Orffovu Chytračku. Na scéně ND v Praze vystoupila jako Jitka v opeře Dalibor nebo v titulní roli Janáčkovy Lišky Bystroušky. V ND v Brně ztvárnila postavu Marty ve stejnojmenné opeře F. von Flotowa. Úspěšně vystoupila v letní stagioně Opery MozArt ve Stavovském divadle jako Donna Anna v Mozartově Donu Giovannim. Nastudovala Helenu v operetě Polská krev pro Hudební divadlo v Karlíně, dále Hraběnku v Mozartově opeře Figarova svatba pro Severočeské divadlo v Ústí nad Labem. V tomto divadle dále ztvárnila roli Mimi v Pucciniho Bohémě, Rosalindu v Netopýrovi J. Strausse, Leonoru ve Verdiho Trubadúrovi a Agátu v Čarostřelci C. M. von Webera, za kterou byla nominována na Cenu Thálie za rok 2010.

liana_sass

Novinky

10.11.2017

VÁNOČNÍ NADÍLKA

25. prosince (pondělí) v 19 hodin Michael McKeever MODRÝ Z NEBE komedie o návratech domů a domnělém šílenství   26. prosince (úterý) v 19 hodin Molière ZDRAVÝ NEMOCNÝ výpravná komedie s řadou humorných situací o hypochondrovi Arganovi NAPOSLED! speciální derniérová sleva   28. prosince (čtvrtek) v 19 hodin Carl Orff  CHYTRAČKA operní příběh o chytré selské dívce, která uhádne […]

více zde

9.11.2017

KONCERT ORCHESTRU SLEZSKÉHO DIVADLA OPAVA v prostorách Multifunkční auly GONG Dolní VÍTKOVICE, Ostrava

neděle 19. 11. 2017 od 11 hodin   Koncert hudebně nastudoval a diriguje MAREK ŠEDIVÝ. Marek Šedivý v roce 2016 nastoupil v SDO na post dirigenta, byl v roce 2013 na doporučení J. Bělohlávka angažován jako asistent dirigenta v inscenaci Wagnerovy opery Tristan a Isolda v Canadian Opera Company v Torontu a J. Bělohlávkem také […]

více zde

7.11.2017

JEJÍ PASTORKYŇA NAPOSLED!

12. 11. 2017 od 19 hodin Speciální derniérová sleva!   Přijďte se rozloučit s krásnou operou, která měla úspěch na domácí scéně i na festivalech po celé republice! Diváci ocenili potleskem tuto operu na festivalu OPERA 2015 v Praze, na Mezinárodním hudebním festivalu JANÁČKOVY HUKVALDY 2015, na festivalu Tomáškova a Novákova hudební SKUTEČ, na festivalu „Město plné […]

více zde

Starší novinky