Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Nabucco – Barbora Martínková-Polášková a Liana Sass

V neděli 27. března v 18 hod se v roli Feneny představí mezzosopranistka Barbora Martínková-Polášková a v roli Abigail sopranistka Liana Sass.

Barbora Martínková-Polášková v roce 2010 debutovala jako Carmen v Moravském divadle Olomouc, kde v současné době působí jako sólistka opera a operety. Zároveň vystupuje jako host v divadle v Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem či v Liberci.
Ve svém repertoáru má např. roli Maddaleny ve Verdiho Rigolettu, černošky Dinah ve Třech přáních Bohuslava Martinů či Elišky Pomořanské v Noci na Karlštejně.
V listopadu 2011 vystoupila na koncertě se sopranistkou Metropolitní opery Sondrou Radvanovsky. V témže roce se představila jako Carmen v Národním divadle v Praze na festivalu Opera 2011.

barbora_martinkova-polaskova

Liana Sass debutovala rolí Violetty ve Verdiho Traviatě v Liberci. Dále zde vytvořila např. Gildu, Bystroušku, Mařenku nebo Orffovu Chytračku. Na scéně ND v Praze vystoupila jako Jitka v opeře Dalibor nebo v titulní roli Janáčkovy Lišky Bystroušky. V ND v Brně ztvárnila postavu Marty ve stejnojmenné opeře F. von Flotowa. Úspěšně vystoupila v letní stagioně Opery MozArt ve Stavovském divadle jako Donna Anna v Mozartově Donu Giovannim. Nastudovala Helenu v operetě Polská krev pro Hudební divadlo v Karlíně, dále Hraběnku v Mozartově opeře Figarova svatba pro Severočeské divadlo v Ústí nad Labem. V tomto divadle dále ztvárnila roli Mimi v Pucciniho Bohémě, Rosalindu v Netopýrovi J. Strausse, Leonoru ve Verdiho Trubadúrovi a Agátu v Čarostřelci C. M. von Webera, za kterou byla nominována na Cenu Thálie za rok 2010.

liana_sass

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty Tomáš Kořínek v roli Pyladese, Orestova přítele Absolvoval brněnskou konzervatoř a JAMU v oboru zpěv. Již při svých studiích působil jako stálý host opery Divadla J.K.Tyla v Plzni, kde je od roku 2004 ve stálém angažmá. Je držitelem mnoha […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky