Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Katarína Jorda jako Medea

Naše sólistka opery Katarína Jorda, držitelka ceny Thalie za rok 2004, nastudovala roli Medey ve stejnojmenné opeře skladatele L. Cherubiniho s operním souborem DJKT Plzeň. Tuto roli interpretovala i na Operním festivale 2017 v Praze. Známý slovenský kritik napsal velmi pochvalnou kritiku na interpretaci Medei v podání paní K. Jordy. Blahopřejeme!!! (and)

Ťažisko drámy spočíva na pleciach predstaviteľky Medey a mal som pocit, že jej osobnosť do profilovania postavy prispela výraznejšie, než samotná ruka režiséra.

 


L. Cherubini: Medea, DJKT Plzeň, 2017,
Katarína Jorda (Medea), Philippe Castagner (Giasone),
foto: Pavel Křiváne

Hosťujúca Katarína Jorda (v Opave dlhodobo pôsobiaca rodáčka z Banskej Bystrice) podala obdivuhodný výkon. Jej hlas má v sebe drámu, v tmavom timbri „italianitu“, štýlovo frázuje. Vďaka zdatnej technike s istotou zdoláva aj výšky a graduje postavu v 3. dejstve do strhujúceho, zimomriavky vyvolávajúceho finále.

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky