Slezské divadlo Opava

Opava: nová divadelní sezona odhaluje tvář

JITKA HRUŠKOVÁ, Deník, 4. 6. 2019

Opavské Slezské divadlo představuje tituly, kterými chce oblažit své diváky v příští sezoně.

Opava – V činoherní nabídce je poetická inscenace Naše městečko, ve které Thomton Wilder ukazuje život dvou rodin, komedie Arnošta Goldflama z divadelního zákulisí Dámská šatna, krimikomedie Joa DiPietra o tom, jak se může všechno náhle zvrtnout, Umění vraždy, historická hra Alexise Michalíka o Edmontu Rostandovi s názvem Edmond a známá filmová komedie v divadelní verzi Zítra to roztočíme, drahoušku aneb Absolutně nevinný žertík.
Opera nasazuje znovu Verdiho La Traviatu, o kterou diváci před několika lety pro její stažení z repertoáru přišli, a k ní přidává dvě barokní jednoaktovky Venus and Adonis od J. B. Blowa a A. Behna a Dido and Aeneas od H. Purcella a N. Tateho. K nim ještě přidává Fibichovu operu o tragické lásce s názvem Hedy.
Operetu zastoupí nesmrtelná Hervého Mamzelle Nitouche o rozverné chovance dívčího ústavu a světově proslulý muzikál Funny Girl, napsaný podle skutečného příběhu. Choreograf Slezského dívadla Martin Tomsa, autor nezapomenutelného baletu Kladivo na čarodějnici, vytvořil pro příští sezonu taneční show s originálním hudebním doprovodem pod názvem Action Man. Dětské předplatné zahrnuje pohádky Čertův švagr, přivezenou z Prahy divadelní společností Julie Jurištové, Karafiátovy Broučky z opavské produkce, Werichovu pohádku O rybáři a jeho ženě v provedení šumperského divadla, Andersenovu pohádku Sněhová královna s herci zlínského divadla a také Mayův příběh nejslavnějšího indiánského náčelníka Vinnetua z brněnského Divadla Polárka. Mimo předplatné bude uvedena ještě Werichova pohádka Královna Koloběžka první.

Partneři