Slezské divadlo Opava

Michal Stalmach

Michal Stalmach

Narozen 15. 2. 1982 v Opavě.

1997-2001 Janáčkova konzervatoř v Ostravě
2001–2006 Těšínské divadlo
2006 Slezské divadlo v Opavě

Výběr z rolí: Kleantes (Lakomec), Joe (Limonádový Joe), Pepa (Těšínské nebe), Václav (Naši furianti), Mortimer (Marie Stuartovna), Hamlet (Hamlet), Pavel Sedloň (Pytlákova schovanka), Ferdinand (Úklady a láska), Ethan (Donaha!), Sid Vicious (Kurt a Sid), Moulineaux (Dámský krejčí), Edgar (Král Lear), Jeremy (Náš dům, náš hrad), Tomas Diatrus (Zdravý nemocný)

Michal Stalmach
Na konzervatoř se přihlásil proto, že měla punc jakéhosi tajemného místa – a hlavně to bylo něco jiného, než co dělali kamarádi. Brzy však zjistil, že divadlo je svým způsobem droga a když se s ním jednou začne, těžko se přestává. Největší satisfakcí je pro něho, když přijde na představení dost diváků a pak odcházejí spokojeni. K nesporným výhodám herecké profese počítá také prázdniny.
Po šesti letech dojíždění do Českého Těšína, kde byl v angažmá, uvítal nabídku do Opavy jako určité zklidnění hektického životního stylu. Ve svém těšínském období to zkoušel i s hudbou. Má dobrý hudební sluch a prý dokáže melodii zahrát skoro na všechny nástroje (s výjimkou trianglu).
Přestože se považuje za lenocha – jeho oblíbeným místem je gauč – relaxuje nejčastěji plaváním a florbalem. Oblíbený gauč je pro Michala spíše snem, protože na lenošení mu moc času nezbývá. Zabrat mu dává i výchova malého syna a také starost o psa. Má hrozně rád jídlo. Rád nejen jí (a to i po 18. hodině večerní), ale také vaří.
Za svůj herecký vzor považuje kolegu Daniela Volného (se kterým kdysi hrával jako školák fotbal). Jinak ale uznává, že svou hereckou cestu si musí vyšlapat každý sám až podle zkušeností.
Odkaz na článek „ „Jsem Opavan tělem i duší,“ tvrdí o sobě herec Slezského divadla v Opavě Michal Stalmach “

Partneři