Slezské divadlo Opava

Sabina Muchová

Sabina Muchová

Narozena 1. 7. 1979 v Ostravě.

1993-1997 Janáčkova konzervatoř v Ostravě
1997 Slezské divadlo v Opavě

Výběr z rolí:
Zuzana (Divotvorný hrnec), Gabriela (Ubohý večer), Alena (Noc na Karlštejně), Agnes (Krysař), Abigail (Čarodějky ze Salemu), Checca (Treperendy), Hermie (Sen noci svatojánské), Alice (Na dotek), Beatrice (Sluha dvou pánů), Kristýna (Naši furianti), Konstance (Amadeus), Elén Hadrbolcová (Pytlákova schovanka), Iveta (Sekretářky z Ostrožné), Miranda (Náš dům, náš hrad), Kordelie (Král Lear)

Sabina MuchováVyrůstala v hudební rodině – tatínek byl známý ostravský muzikant, klavírista, dirigent a hudební skladatel. Pro studium herectví na Janáčkově konzervatoři, kde studoval její bratr (skladbu), se rozhodla na základní škole v tu chvíli, kdy se dověděla, že se na konzervatoři nevyučuje matematika, chemie a fyzika. První herecké zkušenosti sbírala, stejně jako mnoho dalších studentů Janáčkovy konzervatoře, na prknech divadel Jiřího Myrona a Antonína Dvořáka v Ostravě.
O žádném jiném povolání zatím neuvažovala a jako herečka je spokojená, klidně by se divadlu upsala i v příštím životě – „divadlo miluji, baví mě.“ Co se týká rolí, jsou pro ni zásadní všechny, ať velké či malé.
Když se potřebuje odreagovat od divadla, spolehlivě zafungují běžné starosti o rodinu. Ráda vaří, ráda čte, ráda hraje scrabble.
Opavským divákům vzkazuje: „Díky Vám patříme mezi jedno z nejnavštěvovanějších divadel u nás! Děkujeme Vám a zachovejte nám přízeň i nadále!“

Partneři