Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Obsazení představení na duben 2017

Giacomo Puccini / TOSCA

opera v italském originále

1. 4. 2017

Hudební nastudování:  Francesco Bottigliero
Dirigenti:  Francesco Bottigliero
Režie:  Jana Andělová Pletichová
Výtvarník scény:  Jaroslav Milfajt
Výtvarník kostýmů:  Tomáš Kypta
Vedoucí hudební přípravy:  Libuše Vondráčková
Asistent režie:  Marta Vaňkátová
hudební příprava:  Libuše Vondráčková, Jana Hajkova
Floria Tosca, slavná zpěvačka Katarína Vovková
Mario Cavaradossi (malíř) Juraj Nociar
Cesare Angelotti (konzul bývalé Římské republiky) Dalibor Hrda
Baron Scarpia (policejní ředitel) David Szendiuch
Kostelník Zdeněk Kapl
Spoletta (policejní agent) Rudolf Medňanský
Sciarrone Roman Cimbál
Žalářník Peter Soós
Pasáček Jonáš Slovák
Spoluúčinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava a Dětský pěvecký sbor Domino ze ZŠ I. Hurníka

Změna vyhrazena!

Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek / MRAZÍK

3. 4. 2017

Dirigent:  Tomáš Hanák
Režie: Dagmar Hlubková
Texty písní:  Jiří Sedláček, K.M. Walló
Libreto:  Nikolaj Budaškin
Překlad:  K. M. Walló
Choreografie:  Martin Tomsa
Výtvarník kostýmů:  Eliška Zapletalová
Výtvarník scény:  Martin Víšek
Asistent režie:  Marta Vaňkátová
Korepetitoři:  Libuše Vondráčková
Nastěnka Oľga Bezačinská
Ivan Roman Harok
Marfuša Simona Mrázová
Mrazík Evžen Trupar
Vypravěčka Zdenka Mervová
Baba Jaga Zdeněk Kapl
Dědeček Hříbeček Petr Miller
Macecha Katarína Jorda
Stařík   Jaroslav Velička
Vůdce Jan Bednář
Kruťas Roman Cimbál
Babka s chrastím Šárka Maršálová
Prcek Andrej Kuľbaga
Kocourek Mourek Rudolf Medňanský
Ťapka Radka Gregorová
Ženich  Daniel Wariš
Matka Ženicha Marta Vaňkátová
Matka Ivana Liana Vinklárková
Fekla Anna Sokolová
Duňaša Andrea Plachká
Vesničanka Marcela Kubínová
Dohazovačka Anna Ondáková
Kohout Martin Tomsa
Matka laň Petra Španělová
Zajíc  Anna Gurecká, Nikol Vrbová
Liška Ema Zajacová, Adéla Gracová
Veverka Veronika Studničková,Veronika Varšová
Medvídek Martin Schindler, Jonáš Slovák
Medvídek /nezpívající/ Ondřej Benda, David Jorda, Karolína Kavecká
Spoluúčinkuje: Spoluúčinkuje orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava. Účinkují děti z pěveckých sborů Cvrčci a Domino pod vedením I. Kleinové při ZŠ I. Hurníka Opava, sólové role dětí Operní studio T. Kavecké a K. Jordy Kramolišové

Změna vyhrazena!

Carl Orff / CHYTRAČKA

5. 4. 2017

Dirigent: Marek Šedivý
Libreto: Carl Orff
Námět: Wilhelm Grimm a Jacob Grimm
Překlad: Jiří Joran
Hudební nastudování: Richard Hein
Režisér: Lubor Cukr
Výtvarník scény: Jaromír Vlček
Výtvarník kostýmů: Samiha Maleh
Hudební příprava: Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta: Josef Štefan
Asistent režie: Marta Vaňkátová
KRÁL Zdeněk Kapl
SEDLÁK A MEZKAŘ Alexander Vovk
CHYTRAČKA, jeho dcera Lucie Vagenknechtová
OSLAŘ Jakub Rousek
PRVNÍ POBUDA Vít Šantora
DRUHÝ POBUDA Vít Nosek
TŘETÍ POBUDA Josef Kovačič
ŽALÁŘNÍK Peter Soós
6 GIRLS Anna Ondáková, Lenka Liberdová, Jitka Havrlantová, Lenka Jakubcová, Radmila Gregorová, Petra Španělová
Spoluúčinkuje: orchestr a sbor Slezského divadla Opava

Carl Orff / CARMINA BURANA

Dirigent: Marek Šedivý
Hudební nastudování: Richard Hein
Režie a choreografie: Valerij Globa
Sbormistr: Kremena Pešakova
Výtvarník scény: Jaromír Vlček
Výtvarník kostýmů: Samiha Maleh
Hudební příprava: Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta: Josef Štefan
Asistent choreografa: Monika Globa
SOPRÁN Barbora Čechová
TENOR Jakub Rousek
BARYTON Pavel Klečka

Balet:

FORTUNA, POKUŠENÍ Dominika Sýkorová
SLUNCE Radka Heiserová, Dominika Sýkorová
SMRT Radka Heiserová
Ostatní: Monika Globa, Zuzana Přecechtělová, Nikola Sukeníková, Karolína Walachová, Valerij Globa, Radoslav Labanič, Tomáš Hoš, Martin Tomsa, Radka Heiserová, Dominika Sýkorová.
Účinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava, Moravský komorní sbor

Změna vyhrazena!

Carl Orff / CHYTRAČKA

8. 4. 2017

Dirigent: Marek Šedivý
Libreto: Carl Orff
Námět: Wilhelm Grimm a Jacob Grimm
Překlad: Jiří Joran
Hudební nastudování: Richard Hein
Režisér: Lubor Cukr
Výtvarník scény: Jaromír Vlček
Výtvarník kostýmů: Samiha Maleh
Hudební příprava: Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta: Josef Štefan
Asistent režie: Marta Vaňkátová
KRÁL Pavel Klečka
SEDLÁK A MEZKAŘ Alexander Vovk
CHYTRAČKA, jeho dcera Barbora Řeřichová
OSLAŘ Václav Cikánek
PRVNÍ POBUDA Rudolf Medňanský
DRUHÝ POBUDA Vít Nosek
TŘETÍ POBUDA Josef Kovačič
ŽALÁŘNÍK Roman Cimbál
6 GIRLS Anna Ondáková, Lenka Liberdová, Jitka Havrlantová, Lenka Jakubcová, Radmila Gregorová, Petra Španělová
Spoluúčinkuje: orchestr a sbor Slezského divadla Opava

Carl Orff / CARMINA BURANA

Dirigent: Marek Šedivý
Hudební nastudování: Richard Hein
Režie a choreografie: Valerij Globa
Sbormistr: Kremena Pešakova
Výtvarník scény: Jaromír Vlček
Výtvarník kostýmů: Samiha Maleh
Hudební příprava: Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta: Josef Štefan
Asistent choreografa: Monika Globa
SOPRÁN Anna Bocanová
TENOR Václav Cikánek
BARYTON Pavel Klečka

Balet:

FORTUNA, POKUŠENÍ Dominika Sýkorová
SLUNCE Radka Heiserová, Dominika Sýkorová
SMRT Radka Heiserová
Ostatní: Monika Globa, Zuzana Přecechtělová, Nikola Sukeníková, Karolína Walachová, Valerij Globa, Radoslav Labanič, Tomáš Hoš, Martin Tomsa, Radka Heiserová, Dominika Sýkorová.
Účinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava, Moravský komorní sbor

Změna vyhrazena!

K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. / NOC NA KARLŠTEJNĚ

10. 4. 2017

Hudba:  Karel Svoboda
Libreto:  Zdeněk Podskalský
Texty písní:  Jiří Štaidl, Eduard Krečmar
Podle stejnojmenného filmu
na motivy hry
Jaroslava Vrchlického upravil:
Zdeněk Podskalský ml.
Režie:  Dagmar Hlubková
Dirigent:  Ema Mikešková
Výtvarník scény:  Jaroslav Milfajt
Výtvarník kostýmů:  Tomáš Kypta
Choreografie:  Martin Tomsa
Sbormistr:  Kremena Pešakova
Hudební příprava:  Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent režie:  Marta Vaňkátová
KAREL IV. Roman Harok
ELIŠKA POMOŘANSKÁ Oľga Bezačinská
ARNOŠT Z PARDUBIC Libor Olma
PETR, KRÁL CYPERSKÝ A JERUZALEMSKÝ Michael Kubečka
ŠTĚPÁN, VÉVODA BAVORSKÝ Zdeněk Jorda
JEŠEK Z VARTENBERKA, PURKRABÍ HRADU Dalibor Hrda
ALENA Veronika Prášil Gidová
PEŠEK HLAVNĚ Daniel Volný
MNICH (TRUBADÚR) Rudolf Medňanský
OFKA Katarína Jorda
VELITEL STRÁŽE Roman Cimbál
SPRÁVCE HRADU KARLÍK Jaroslav Velička
ZBROJNOŠ JAN Jan Bednář
ZBROJNOŠ VÍTEK Vítězslav Maliňák
Spoluúčinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava a SHŠ DURANDAL, společnost pro historii a romantiku

Změna vyhrazena!

K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. / NOC NA KARLŠTEJNĚ

15. 4. 2017

Hudba:  Karel Svoboda
Libreto:  Zdeněk Podskalský
Texty písní:  Jiří Štaidl, Eduard Krečmar
Podle stejnojmenného filmu
na motivy hry
Jaroslava Vrchlického upravil:
Zdeněk Podskalský ml.
Režie:  Dagmar Hlubková
Dirigent:  Ema Mikešková
Výtvarník scény:  Jaroslav Milfajt
Výtvarník kostýmů:  Tomáš Kypta
Choreografie:  Martin Tomsa
Sbormistr:  Kremena Pešakova
Hudební příprava:  Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent režie:  Marta Vaňkátová
KAREL IV. Zdeněk Kapl
ELIŠKA POMOŘANSKÁ Oľga Bezačinská
ARNOŠT Z PARDUBIC Václav Morys
PETR, KRÁL CYPERSKÝ A JERUZALEMSKÝ Michael Kubečka
ŠTĚPÁN, VÉVODA BAVORSKÝ Zdeněk Jorda
JEŠEK Z VARTENBERKA, PURKRABÍ HRADU Evžen Trupar
ALENA Tereza Bartošová
PEŠEK HLAVNĚ Daniel Volný
MNICH (TRUBADÚR) Rudolf Medňanský
OFKA Šárka Maršálová
VELITEL STRÁŽE Roman Cimbál
SPRÁVCE HRADU KARLÍK Jaroslav Velička
ZBROJNOŠ JAN Jan Bednář
ZBROJNOŠ VÍTEK Vítězslav Maliňák
Spoluúčinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava a SHŠ DURANDAL, společnost pro historii a romantiku

Změna vyhrazena!

Antonín Dvořák / RUSALKA

22. 4. 2017

Libreto:  Jaroslav Kvapil
Režie:  Ilja Racek
Výtvarník scény a kostýmů:  Dana Hávová
Choreografie:  Jiří Pokorný
Sbormistr:  Kremena Pešakova
Hudební příprava:  Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta:  Marek Klimeš
Asistent režie:  Marta Vaňkátová
RUSALKA Barbora Řeřichová
PRINC Milan Vlček
JEŽIBABA Šárka Maršálová
CIZÍ KNĚŽNA Katarína Vovková
VODNÍK Dalibor Hrda
PRVNÍ LESNÍ ŽÍNKA Ema Katrovasová
DRUHÁ LESNÍ ŽÍNKA  Barbora Čechová
TŘETÍ LESNÍ ŽÍNKA Simona Mrázová
HAJNÝ Alexander Vovk
KUCHTÍK Anna Bocanová
LOVEC Petr Urbánek
Spoluúčinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava

Změna vyhrazena!

Antonín Dvořák / RUSALKA

23. 4. 2017

Libreto:  Jaroslav Kvapil
Režie:  Ilja Racek
Výtvarník scény a kostýmů:  Dana Hávová
Choreografie:  Jiří Pokorný
Sbormistr:  Kremena Pešakova
Hudební příprava:  Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta:  Marek Klimeš
Asistent režie:  Marta Vaňkátová
RUSALKA Barbora Řeřichová
PRINC Juraj Nociar
JEŽIBABA Ilona Tichá
CIZÍ KNĚŽNA Katarína Jorda
VODNÍK Martin Gurbaľ
PRVNÍ LESNÍ ŽÍNKA Anna Bocanová
DRUHÁ LESNÍ ŽÍNKA  Lenka Jakubcová
TŘETÍ LESNÍ ŽÍNKA Hana Dobešová
HAJNÝ Zdeněk Kapl
KUCHTÍK Simona Mrázová
LOVEC Petr Urbánek
Spoluúčinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava

Změna vyhrazena!

Antonín Dvořák / RUSALKA

25. 4. 2017

Libreto:  Jaroslav Kvapil
Režie:  Ilja Racek
Výtvarník scény a kostýmů:  Dana Hávová
Choreografie:  Jiří Pokorný
Sbormistr:  Kremena Pešakova
Hudební příprava:  Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta:  Marek Klimeš
Asistent režie:  Marta Vaňkátová
RUSALKA Barbora Řeřichová
PRINC Milan Vlček
JEŽIBABA Šárka Maršálová
CIZÍ KNĚŽNA Katarína Vovková
VODNÍK Dalibor Hrda
PRVNÍ LESNÍ ŽÍNKA Ema Katrovasová
DRUHÁ LESNÍ ŽÍNKA  Barbora Čechová
TŘETÍ LESNÍ ŽÍNKA Simona Mrázová
HAJNÝ Alexander Vovk
KUCHTÍK Anna Bocanová
LOVEC Vojtěch Šembera
Spoluúčinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava

Změna vyhrazena!

Vlastimil Ondruška, Tomáš Vůjtek / POPELKA

26. 4. 2017

Hudební nastudování:
Libreto, režie:  Dagmar Hlubková
Choreografie:  Petr Miller
Scéna:  Martin Víšek
Kostýmy:  Eliška Zapletalová
Sbormistryně:  Kremena Pešakova
Víla Amélie Zdenka Mervová
Popelka Tereza Kavecká/Tereza Bartošová
Matylda Olga Procházková
Laura Marta Vaňkátová
Agáta Ilona Tichá
Král Vlastibor Dalibor Hrda
Princ Jaromír Zdeněk Jorda
Jan z Dubí Rudolf Medňanský
Jiřík ze Sychrova Jiří Siuda
Petr z Jenštejna, komoří Evžen Trupar
Vilém z Kozího hrádku Zdeněk Kapl
Komtesa Saska Lenka Jakubcová
Baronka Pomněnka Šárka Maršálová
Matěj Roman Cimbál
Dora Petra Španělová
Herold  Jaroslav Velička
Učitel tance Vlastimil Smolík
Učitel hudby Daniel Wariš
Spoluúčinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava

Změna vyhrazena

K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. / NOC NA KARLŠTEJNĚ

27. 4. 2017

Hudba:  Karel Svoboda
Libreto:  Zdeněk Podskalský
Texty písní:  Jiří Štaidl, Eduard Krečmar
Podle stejnojmenného filmu
na motivy hry
Jaroslava Vrchlického upravil:
Zdeněk Podskalský ml.
Režie:  Dagmar Hlubková
Dirigent:  Ema Mikešková
Výtvarník scény:  Jaroslav Milfajt
Výtvarník kostýmů:  Tomáš Kypta
Choreografie:  Martin Tomsa
Sbormistr:  Kremena Pešakova
Hudební příprava:  Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent režie:  Marta Vaňkátová
KAREL IV. Roman Harok
ELIŠKA POMOŘANSKÁ Oľga Bezačinská
ARNOŠT Z PARDUBIC Václav Morys
PETR, KRÁL CYPERSKÝ A JERUZALEMSKÝ Michael Kubečka
ŠTĚPÁN, VÉVODA BAVORSKÝ Martin Táborský
JEŠEK Z VARTENBERKA, PURKRABÍ HRADU Dalibor Hrda
ALENA Tereza Bartošová
PEŠEK HLAVNĚ Daniel Volný
MNICH (TRUBADÚR) Rudolf Medňanský
OFKA Katarína Jorda
VELITEL STRÁŽE Roman Cimbál
SPRÁVCE HRADU KARLÍK Jaroslav Velička
ZBROJNOŠ JAN Jan Bednář
ZBROJNOŠ VÍTEK Vítězslav Maliňák
Spoluúčinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava a SHŠ DURANDAL, společnost pro historii a romantiku

Změna vyhrazena!

Carl Orff / CHYTRAČKA

28. 4. 2017

Dirigent: Richard Hein
Libreto: Carl Orff
Námět: Wilhelm Grimm a Jacob Grimm
Překlad: Jiří Joran
Hudební nastudování: Richard Hein
Režisér: Lubor Cukr
Výtvarník scény: Jaromír Vlček
Výtvarník kostýmů: Samiha Maleh
Hudební příprava: Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta: Josef Štefan
Asistent režie: Marta Vaňkátová
KRÁL Pavel Klečka
SEDLÁK A MEZKAŘ Petr Urbánek
CHYTRAČKA, jeho dcera Lucie Vagenknechtová
OSLAŘ Jakub Rousek
PRVNÍ POBUDA Vít Šantora
DRUHÝ POBUDA Tomasz Suchanek
TŘETÍ POBUDA Martin Blaževič
ŽALÁŘNÍK Peter Soós
6 GIRLS Anna Ondáková, Lenka Liberdová, Jitka Havrlantová, Lenka Jakubcová, Radmila Gregorová, Petra Španělová
Spoluúčinkuje: orchestr a sbor Slezského divadla Opava

Carl Orff / CARMINA BURANA

Dirigent: Richard Hein
Hudební nastudování: Richard Hein
Režie a choreografie: Valerij Globa
Sbormistr: Kremena Pešakova
Výtvarník scény: Jaromír Vlček
Výtvarník kostýmů: Samiha Maleh
Hudební příprava: Libuše Vondráčková, Jana Hajková
Asistent dirigenta: Josef Štefan
Asistent choreografa: Monika Globa
SOPRÁN Barbora Čechová
TENOR Jakub Rousek
BARYTON Alexander Vovk

Balet:

FORTUNA Radka Heiserová
POKUŠENÍ – Ďábel Michal Klapetek
SLUNCE Radka Heiserová, Michal Klapetek
SMRT Michal Klapetek
Ostatní: Ostatní: Monika Globa, Zuzana Přecechtělová, Nikola Sukeníková, Karolína Walachová, Valerij Globa, Radoslav Labanič, Tomáš Hoš, Martin Tomsa, Radka Heiserová, Michal Klapetek
Účinkuje: orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava, Moravský komorní sbor

Změna vyhrazena!

Novinky

18.10.2017

Malá ochutnávka z připravované premiéry opery FALSTAFF pod taktovkou Marka Šedivého a v režii Lubora Cukra.

V tomto díle se setkaly dvě geniální umělecké osobnosti: největší dramatik a básník všech dob William Shakespeare a slavný italský hudební skladatel Giuseppe Verdi. Vtipný příběh podle Veselých paniček windsorských Williama Shakespeara rychle vtáhne diváka do děje. Jak to dopadne, když se ženy rozhodnou, že se pobaví, ale zároveň si nenechají nic líbit? Přijďte to […]

více zde

18.10.2017

Silvestrovské oslavy ve Slezském divadle Opava prodej vstupenek od 1. 11. od 8 hodin

od 15 hodin činoherní komedie z luxusní newyorské společnosti Neil Simon Řeči přípitek a drobné občerstvení Vstupné: 380,- / 320,- / 270,- Kč   od 21 hodin legendární český muzikál Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. Noc na Karlštejně různorodé lahůdky, výborná vína, skvělá hudba, půlnoční přípitek Vstupné: 890,- / 790,- […]

více zde

18.10.2017

KONCERT orchestru Slezského divadla Opava v prostorách Multifunkční auly GONG Dolní VÍTKOVICE, Ostrava

neděle 19. listopadu 2017 od 11 hodin   Koncert hudebně nastudoval a diriguje MAREK ŠEDIVÝ. Náročného partu prvních houslí ve skladbě Rimskeho-Korsakova Šeherezáda se ujme  koncertní mistryně YELYZAVETA PRUSKÁ. program: Felix Mendelssohn-Bartholdy Scénická hudba ke hře W. Shakespeara Sen noci svatojánské, předehra, op.21. Josef Suk Pohádka. Suita z hudby k Zeyerově pohádce Radúz a Mahulena, […]

více zde

Starší novinky