Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Program na měsíc prosinec 2017

Program na měsíc prosinec 2017

Zástupný obrázek pátek 1. 19.00 Petr Iljič Čajkovskij

Louskáček

pohádkový baletní příběh
délka: 2 hodiny a 10 minut, 1 přestávka hostuje
Moravské divadlo Olomouc

mimo
 FALSTAFF sobota 2. 18.00 Giuseppe Verdi

FALSTAFF

opera
podle Shakespearovy komedie Veselé paničky windsorské a částečně i historické hry Jindřich IV.

7
Zástupný obrázek neděle 3. 14.00 J. Drda, Z. Barták, P. Markov

Hrátky s čertem

pohádkový muzikál
délka: 1 hodina a 45 minut včetně 1 pauzy
hostuje Těšínské divadlo Český Těšín

SVIŠTI I
Zástupný obrázek neděle 3. 16.30 J. Drda, Z. Barták, P. Markov

Hrátky s čertem

pohádkový muzikál
délka: 1 hodina a 45 minut včetně 1 pauzy
hostuje Těšínské divadlo Český Těšín

SVIŠTI II
 MODRÝ Z NEBE středa 6. 19.00 Michael McKeever

Modrý z nebe

činohra
komedie o návratech domů a domnělém šílenství

M
RUSALKA čtvrtek 7. 18.00 Antonín Dvořák

Rusalka

opera

S
MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Jiří Sedláček pátek 8. 10.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Jiří Sedláček

MRAZÍK

muzikál

školy
HRABĚNKA MARICA sobota 9. 19.00 Emmerich Kálmán

Hraběnka Marica

opereta
DERNIÉRA – 100,-

mimo
VEČEŘE neděle 10. 19.00 Moira Buffini

Večeře

činohra

Mimo
SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA (VE 120 MINUTÁCH) – Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield pondělí 11. 10.00 Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield

Souborné dílo Williama Shakespeara
(ve 120 minutách)

„komorní“ divadlo za oponou
Pozor!
Hlediště je umístěno na jevišti, plánek sedadel je pouze ilustrativní.

školy
 FALSTAFF úterý 12. 19.00 Giuseppe Verdi

FALSTAFF

opera
podle Shakespearovy komedie Veselé paničky windsorské a částečně i historické hry Jindřich IV.

5
BROUČCI středa 13. 10.00 Jan Karafiát

Broučci

pohádka

školy
 VŠECHNO NA ZAHRADĚ čtvrtek 14. 19.00 Edward Albee

Všechno je v zahradě

činohra
lehce absurdní groteska aneb Předměstí zoufalých manželek

6
ŘEČI pátek 15. 17.00 Neil Simon

Řeči

činohra

uz.
předst.
 ARIZONA LADY sobota 16. 10.00 Emmerich Kálmán

Arizona Lady

opereta, ve které kovbojové tančí v rytmu valčíku

sk. D
Zástupný obrázek neděle 17. 10.00

Matiné

mimo
 ARIZONA LADY neděle 17. 19.00 Emmerich Kálmán

Arizona Lady

premiéra operety, ve které kovbojové tančí v rytmu valčíku

sk. P
VŠECHNO NEJLEPŠÍ pondělí 18. 18.00 Robin Hawdon

Všechno nejlepší

činohra

uz.
předst.
GAZDINA ROBA úterý 19. 10.00 Gabriela Preissová

Gazdina roba

činohra

uz.
předst.
 ARIZONA LADY úterý 19. 19.00 Emmerich Kálmán

Arizona Lady

opereta, ve které kovbojové tančí v rytmu valčíku

sk. 1
GAZDINA ROBA středa 20. 10.00 Gabriela Preissová

Gazdina roba

činohra

školy
 MODRÝ Z NEBE čtvrtek 21. 9.30 Michael McKeever

Modrý z nebe

činohra
komedie o návratech domů a domnělém šílenství

uz.
předst.
 FALSTAFF čtvrtek 21. 19.00 Giuseppe Verdi

FALSTAFF

opera
podle Shakespearovy komedie Veselé paničky windsorské a částečně i historické hry Jindřich IV.

sk. 9
GAZDINA ROBA pátek 22. 10.00 Gabriela Preissová

Gazdina roba

činohra

uz.
předst.
 MODRÝ Z NEBE pátek 22. 19.00 Michael McKeever

Modrý z nebe

činohra
komedie o návratech domů a domnělém šílenství

4
MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Jiří Sedláček sobota 23. 18.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Jiří Sedláček

MRAZÍK

muzikál
Rodinná sleva 30%

mimo
 MODRÝ Z NEBE pondělí 25. 19.00 1. svátek vánoční
Michael McKeever

Modrý z nebe

činohra
komedie o návratech domů a domnělém šílenství

mimo
ZDRAVÝ nemocný - Moliere úterý 26. 19.00 2. svátek vánoční
Moliere

Zdravý nemocný

komedie / činohra
DERNIÉRA

mimo
 MODRÝ Z NEBE středa 27. 19.00 Michael McKeever

Modrý z nebe

činohra
komedie o návratech domů a domnělém šílenství

2
CHYTRAČKA / CARMINA BURANA čtvrtek 28. 19.00 Carl Orff

Chytračka

operní pohádka
Rodinná sleva 30%

mimo
 VŠECHNO NA ZAHRADĚ pátek 29. 19.00 Edward Albee

Všechno je v zahradě

činohra
lehce absurdní groteska aneb Předměstí zoufalých manželek

3
GAZDINA ROBA sobota 30. 19.00 Gabriela Preissová

Gazdina roba

činohra
1+1 zdarma

Mimo
ŘEČI neděle 31. 15.00 Neil Simon

Řeči

činohra
Odpolední představení s přípitkem

mimo
NOC NA KARLŠTEJNĚ neděle 31. 21.00 K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml.

Noc na Karlštejně

muzikál
Večerní představení s rautem a půlnočním přípitkem

mimo

Program zájezdů na měsíc prosinec 2017

GAZDINA ROBA čtvrtek 7. 19.00 Gabriela Preissová

Gazdina roba

činohra

Bruntál,
Městské divadlo
GAZDINA ROBA pátek 8. 10.00 Gabriela Preissová

Gazdina roba

činohra

Bruntál
MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Jiří Sedláček úterý 26. 14.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Jiří Sedláček

MRAZÍK

muzikál

Moravské divadlo
Olomouc
MRAZÍK – Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Jiří Sedláček úterý 26. 18.00 Nikolaj Budaškin, Boris Urbánek, Jiří Sedláček

MRAZÍK

muzikál

Moravské divadlo
Olomouc

Novinky

18.10.2017

Malá ochutnávka z připravované premiéry opery FALSTAFF pod taktovkou Marka Šedivého a v režii Lubora Cukra.

V tomto díle se setkaly dvě geniální umělecké osobnosti: největší dramatik a básník všech dob William Shakespeare a slavný italský hudební skladatel Giuseppe Verdi. Vtipný příběh podle Veselých paniček windsorských Williama Shakespeara rychle vtáhne diváka do děje. Jak to dopadne, když se ženy rozhodnou, že se pobaví, ale zároveň si nenechají nic líbit? Přijďte to […]

více zde

18.10.2017

Silvestrovské oslavy ve Slezském divadle Opava prodej vstupenek od 1. 11. od 8 hodin

od 15 hodin činoherní komedie z luxusní newyorské společnosti Neil Simon Řeči přípitek a drobné občerstvení Vstupné: 380,- / 320,- / 270,- Kč   od 21 hodin legendární český muzikál Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. Noc na Karlštejně různorodé lahůdky, výborná vína, skvělá hudba, půlnoční přípitek Vstupné: 890,- / 790,- […]

více zde

18.10.2017

KONCERT orchestru Slezského divadla Opava v prostorách Multifunkční auly GONG Dolní VÍTKOVICE, Ostrava

neděle 19. listopadu 2017 od 11 hodin   Koncert hudebně nastudoval a diriguje MAREK ŠEDIVÝ. Náročného partu prvních houslí ve skladbě Rimskeho-Korsakova Šeherezáda se ujme  koncertní mistryně YELYZAVETA PRUSKÁ. program: Felix Mendelssohn-Bartholdy Scénická hudba ke hře W. Shakespeara Sen noci svatojánské, předehra, op.21. Josef Suk Pohádka. Suita z hudby k Zeyerově pohádce Radúz a Mahulena, […]

více zde

Starší novinky