Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Adolph Charles Adam – Postilión z Lonjumeau

Délka představení 2 hodiny a 20 minut včetně jedné přestávky
představení je v českém jazyce

Adolph Charles Adam – Postilión z Lonjumeau

Srdečně Vás zveme na komickou operu Adolpha Charlese Adama – Postilión z Lonjumeau, jejíž premiéra se uskuteční 20. dubna 2008 v 19 hodin. Jak už název napovídá, je to opera o pošťákovi, později prvním tenoru Královské opery. Sám skladatel se o tomto díle vyjádřil, že jeho jediným cílem je potěšit a pobavit publikum a proto skládá upřímnou a srozumitelnou­ hudbu.

Tato opera je toho přesvědčivým dokladem, je to živé a zábavné dílo, které se v Opavě při posledním uvedení před 31 lety dočkalo téměř 40 repríz. A. Ch. Adam (1803 – 1856) se dožil 53 let a také tolik oper napsal a téměř ve všech si bral náměty z prostého života a předváděl neurozeného člověka, který se stává rovný šlechticům a bohatému panstvu. Ovšem uvést tuto operu si může dovolit divadlo, která má v operním souboru více než dobrého tenora a sice doslova prvního tenora Královské opery, který disponuje oním nejen vysokým Cé, ale i krkolomným vysokým Dé a taky to musí být komediant jak se patří – a takového postilionav Opavě máme. Ale nechte se překvapit, paní režisérka Karla Staubertová spolu s dirigentem Janem Snítilem a výtvarníky Janem Zavarským a Kateřinou Bláhovou těch překvapení pro Vás mají totiž více.

A nenechte si ujít ani VEČER PŘED PREMIÉROU, na něm se totiž dozvíte, že např. i takový Andrej Vozněsenskij psal o pobytu Lenina v Lonjumeau, ale nebojte se ta opera je opravdu o francouzském postilionovi z Lonjumeau nebo o českém pošťákovi? Já už sám nevím… Večer před premiérou se uskuteční ve čtvrtek 17. dubna 08 v 19 hodin na Sborovém sále. Dirigent: Jan Snítil. Režie: Karla Štaubertová j. h. Choreografi e: Martin Tomsa. Scéna: Ján Zavarský j. h. Kostýmy: Kateřina Bláhová j. h. Hrají a zpívají: Michal Pavel Vojta, Tereza Kavecká nebo Olga Procházková, Petr Murcek nebo Alexandr Vovk, Zdeněk Kapl nebo Andrij Škurhan, Dalibor Hrda nebo Peter Soós a Marta Vaňkátová. Spoluúčinkuje orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava.


Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty Tomáš Kořínek v roli Pyladese, Orestova přítele Absolvoval brněnskou konzervatoř a JAMU v oboru zpěv. Již při svých studiích působil jako stálý host opery Divadla J.K.Tyla v Plzni, kde je od roku 2004 ve stálém angažmá. Je držitelem mnoha […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky