Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

LIMONÁDOVÝ JOE – Jiří Brdečka, Jan Rychlík, Vlastimil Hála

muzikál

V předvánočním čase přichází na řadu očekávaná premiéra muzikálového projektu, který vzniká ve spolupráci činoherního i operního souboru. Limonádový Joe, pistolník s lahodným tenorem, který se místo whisky napájí Kolalokovou limonádou a na celém divokém západě nemá konkurenci ani v rychlosti tasení koltů, ani v přesnosti střelby, patří k titulům, které neopouštějí divadelní scény ani televizní obrazovky. V opavském divadle se však inscenuje úplně poprvé.

Jméno jeho autora Jiřího Brdečky (1917-1982) je samo o sobě pojmem. Právem se řadí k legendám československého filmu. Narodil se v Hranicích na Moravě, kde také odmaturoval na gymnáziu. Byl studentem Filozofické fakulty v Praze, když byly v roce 1939 vysoké školy zavřeny. Tak se záhy dostal mezi filmaře – pracoval nejprve jako tiskový referent, poté v ateliérech kresleného filmu. Vedle toho působil jako redaktor Lidových novin. Pod hlavičkou Československého státního filmu působil od roku 1949 jako scénárista, dramaturg a režisér a odvedl zde obdivuhodný kus práce. Stačí vyjmenovat tituly jako Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemství hradu v Karpatech… ale úspěchy neslavil jen s typickými komediemi, natočenými ve spolupráci s Oldřichem Lipským, Jeho jméno najdete i u takových zajímavých snímků, jako je Jasného podobenství Až přijde kocour nebo Vlčí jáma podle románu Jarmily Glazarové, napsal také scénáře k oblíbeným pohádkám Princ a Večernice, Obušku, z pytle ven nebo Byl jednou jeden král… a v neposlední řadě k Císařově pekaři a Pekařově císaři. S Karlem Zemanem přivedl na svět Barona Prášila, s Jiřím Trnkou patřil k zakládajícím osobnostem světoznámého studia animovaného filmu Bratři v triku.

Původní román Limonádový Joe vyšel už v roce 1946. Do podoby divadelního – muzikálového – scénáře jej autor přepsal v roce 1955 a nezapomenutelný stejnojmenný film natočil Oldřich Lipský v roce 1964. Autory hudby jsou Jan Rychlík a Vlastimil Hála.

Přijďte se potěšit jedinečným Brdečkovým citem pro nadsázku, vtipem i jazykem. V neposlední řadě se můžete těšit i na známé šlágry v jedinečném Trigger Whisky Saloonu!

Režie: Dominik Beneš
Sbormistr: Kremena Pešakova
Vedoucí hudební přípravy: Libuše Vondráčková
Výtvarník scény a kostýmů: Zuzana Přidalová
Korepetitorka: Jana Hajková
Choreografie: Kristýna Martinovská
Dramaturgie: Alžběta Matoušková
Asistent režie: Marta Vaňkátová

Osoby a obsazení:

Limonádový Joe: Roman Harok, Vratislav Běčák
Horác: Martin Valouch, Zdeněk Kapl
Tornádo Lou: Hana Fialová, Šárka Vykydalová, Katarína Jorda
Winnifred: Tereza Bartošová,Tereza Kavecká
Grimpo: Jakub Stránský
Doug: Michal Stalmach
Abe Honesty: Martin Táborský
Barman: Daniel Volný
Dakota Kid: Alexander Vovk, Kostas Zerdaloglu
Mexiko Kid: Zdeněk Kapl, Dalibor Hrda

Spoluúčinkuje orchestr, sbor a balet Slezského divadla Opava

Premiéra: 6. prosince 2015 v 19 hodin
Délka představení: 2 hod. 5 min (1 přestávka)

 
 
 
tiskové zprávy
Odkaz na recenzi „Do Slezského divadla vtrhne Divoký západ“
Odkaz na recenzi „Limonádový Joe v Opavě dýchá svobodou zlatých šedesátých“
Odkaz na recenzi „Slavný pistolník souboj s diváky neprohrál“
Odkaz na recenzi „Novinka v opavském divadle byla úspěšná“

 
 
Ukázka ze hry LIMONÁDOVÝ JOE

 
 

Fotografie ke stažení v tiskové kvalitě

           

 

           

 

           

 

           

 
 
 
 

fotografie ze zkoušky

fotografie z představení


Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky