Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

RUSKÉ LOTO – Vasilij Sigarev

komedie

V březnu roztočíme kolo štěstí a osudu na plné obrátky! Činohra uvede současnou komedii o nebezpečně silné touze po lepším životě: Ruské loto.

Manželům Galině a Nikolajovi se splnil sen: vyhráli sto tisíc v loterii. Konečně zpřetrhají otrocké řetězy, které svazují jejich nudné životy, a rozletí se do světa svobodně jako ptáci! Konečně Bůh vyslyšel všechny Galininy modlitby a seslal jí štěstí, které jí po právu náleží! Konečně si koupí auto a Nikolaj bude dělat taxikáře! Oslava trvá celou noc, ale ráno se sladký sen mění v noční můru: výherní ústřižek se ztratil. Prostě zmizel. Nebo ho nějaký závistivec ukradl?! Nikdo se ke krádeži nechce přiznat, a tak se včerejší přátelé Anatolij se Světlanou a Nikolajův šéf Rudolf (Martin Valouch) s manželkou Olgou stávají rukojmími odkázanými na milost a nemilost Galiny, která je odhodlaná získat své štěstí zpět za jakoukoli cenu! A aby toho nebylo málo, připlete se jim do cesty mafián. Jak tohle může dopadnout?

Vasilij Sigarev se narodil v roce 1977 v zapadlém městě na Urale. Psaním byl prý posedlý už jako dítě, nejraději psal hrůzostrašné povídky ve stylu Stephena Kinga. Nakonec byl přijat na Divadelní institut v Jekatěrinburgu, kde se učil u známého dramatika Nikolaje Koljady. Patří k progresívní generaci mladých ruských autorů, kteří se prosadili i v zahraničí. Prozatím má na svém kontě sedmnáct her, které tematicky často vycházejí z bezútěšného života v ruské provincii a reflektují morální degradaci společnosti. U nás se kromě Ruského lota, které bylo v roce 2010 inscenováno v české premiéře na Kladně a poté v Městském divadle Zlín, hrály další tři Sigarevovy hry: Plastelína, Černé mléko (mj. na scéně ND Praha v režii Jana Kačera) a Detektor lži. Sigarev si vyzkoušel i filmové řemeslo: podle vlastní hry natočil film Vlček (2009), se kterým navštívil také Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Ruské loto, aktuální komedie třeskutá i přesmutná, místy neuvěřitelná, ale v jádru až krutě pravdivá, se premiérově odehraje v neděli 11. 3. 2012 v 19 hodin. Věříme, že se jako diváci budete nejen dobře bavit, ale chceme vám dát i podnět k zamyšlení: dá se štěstí koupit? A lze se při vymáhání práva na štěstí dovolávat spravedlnosti?

Novou premiéru vám blíže představí další setkání z cyklu předpremiérových besed, které se koná tradičně ve čtvrtek – 8. března od 17 hodin. Sledujte naše vývěsky i webové stránky, ať se zavčas dovíte, na koho ze speciálních hostů se můžete těšit tentokrát!

Překlad: Tereza Krčálová
Režie, výběr hudby: Ivan Krejčí j.h.
Scéna: Milan David j.h.
Kostýmy: Jana Hauskrechtová j.h.
Dramaturgie: Alžběta Matoušková

Hrají:
Galina: Hana Vaňková
Nikolaj: Kostas Zerdaloglu
Světlana: Ivana Lebedová
Anatolij: Martin Táborský
Olga Ivanovna: Kamila Srubková
Rudolf Michajlovič: Martin Valouch
Kluk: Daniel Volný
Fatum: Fatum

Premiéra: 11. 3.2 012
Délka představení: 1 hod. 50 min. (včetně 1 přestávky)

Odkaz na recenzi „Ruské loto vyvolalo divácké rozpaky“

Odkaz na recenzi „Kradou všichni, takže někdo ho čmajznul“


Novinky

18.10.2017

Malá ochutnávka z připravované premiéry opery FALSTAFF pod taktovkou Marka Šedivého a v režii Lubora Cukra.

V tomto díle se setkaly dvě geniální umělecké osobnosti: největší dramatik a básník všech dob William Shakespeare a slavný italský hudební skladatel Giuseppe Verdi. Vtipný příběh podle Veselých paniček windsorských Williama Shakespeara rychle vtáhne diváka do děje. Jak to dopadne, když se ženy rozhodnou, že se pobaví, ale zároveň si nenechají nic líbit? Přijďte to […]

více zde

18.10.2017

Silvestrovské oslavy ve Slezském divadle Opava prodej vstupenek od 1. 11. od 8 hodin

od 15 hodin činoherní komedie z luxusní newyorské společnosti Neil Simon Řeči přípitek a drobné občerstvení Vstupné: 380,- / 320,- / 270,- Kč   od 21 hodin legendární český muzikál Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. Noc na Karlštejně různorodé lahůdky, výborná vína, skvělá hudba, půlnoční přípitek Vstupné: 890,- / 790,- […]

více zde

18.10.2017

KONCERT orchestru Slezského divadla Opava v prostorách Multifunkční auly GONG Dolní VÍTKOVICE, Ostrava

neděle 19. listopadu 2017 od 11 hodin   Koncert hudebně nastudoval a diriguje MAREK ŠEDIVÝ. Náročného partu prvních houslí ve skladbě Rimskeho-Korsakova Šeherezáda se ujme  koncertní mistryně YELYZAVETA PRUSKÁ. program: Felix Mendelssohn-Bartholdy Scénická hudba ke hře W. Shakespeara Sen noci svatojánské, předehra, op.21. Josef Suk Pohádka. Suita z hudby k Zeyerově pohádce Radúz a Mahulena, […]

více zde

Starší novinky