Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

VŠECHNO NEJLEPŠÍ – Robin Hawdon

činohra

Předplatitelský cyklus sezony 2015/16 zahájíme 20. září bláznivou komedií Všechno nejlepší, kterou uvedeme v české premiéře. Její autor, zkušený britský dramatik, spisovatel a herec Robin Hawdon (*1939, Newcastle) je u nás dobře známý díky svému nejúspěšnějšímu, často nasazovanému titulu Úžasná svatba.

Hawdon začal pro divadlo psát v 80. letech a nezapře v sobě vliv britské komediální školy, někdy říznuté francouzskou fraškou. Všechno nejlepší (v originále Birthday Suite) patří k jeho raným hrám. Dva hotelové pokoje a dvě dvojice. Ústřední hrdina, nesebevědomý Bob, čelí manželské krizi pokusem o změnu životného stylu. Od svého přítele dostal k narozeninám dárek, z něhož není úplně nadšený – dárek v podobě večírku v hotelovém pokoji s objednanou dámou jménem Mimi. V druhém pokoji čeká osamělá Kate na své první rande ze seznamky. Spojovací dveře mezi oběma pokoji, které někdo zapomněl zamknout, způsobí, že původní plány obou dvojic vezmou brzy za své. Proč se státní úředník začne vydávat za psychiatra? A kdo by mohl svědomitou vedoucí butiku se zálibou v turistice, starožitnostech a kočkách pokládat za prodejnou holku?

Záměny osob, jejich jmen, identit i profesí a z toho vznikající nová a nová nedorozumění, to je léty ověřený komediální koktejl, který nemůže zklamat. A zároveň velký úkol pro pětici herců.
Nenechte si ujít českou premiéru ve Slezském divadle 20. září v 19 hodin.
-mat-

Překlad: Martin Fahrner
Scéna: Roman Groszmann
Kostýmy: Michal Hejmovský
Dramaturgie: Alžběta Matoušková
Režie: Roman Groszmann

OSOBY A OBSAZENÍ

Tony: Michal Stalmach
Bob: Roman Slovák
Kate: Sabina Muchová
Dick: Martin Valouch
Liz: Kamila Srubková

Premiéra: 20. 9. 2015 od 19 hod.
Délka představení: 1 hod. 55 min (1 přestávka)

 
 
recenze
Odkaz na recenzi „Komedie o tom, že není dárek jako dárek“
Odkaz na recenzi „Hra Robina Hawdona prozrazuje tajemství hotelových pokojů “

 
 
fotografie ze zkoušky

fotografie z představení

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky