Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Opavské divadlo má jít originální cestou

(jih), Deník, 4. 7. 2015

Opava – Své vize včera na tiskové besedě představil nový ředitel Slezského divadla Karel Drgáč. Je přesvědčený, že pod jeho vedením by divadlo mohlo dosáhnout lepších výsledků. Podle svých slov hodlá opět zřídit funkci šéfdirigenta, bude se snažit zajistit zvýšené příspěvky z kraje, zapojit opavské školy do návštěvnosti a organizace zase do úzké spolupráce. „Vyzkouším i změnu premiérové skupiny z neděle na sobotu s tím, že abonmá pro seniory i rodiny s dětmi může být přesunuto na neděli odpoledne,“ řekl Karel Drgáč. Stávající baletní soubor chce vypíchnout do samostatného oboru a je přesvědčený, že na to peníze sežene.

Stávající operní soubor má nyní jen šest sólistů, což nový jedenašedesátiletý ředitel považuje za možnost nechat jít opavské divadlo podle jeho názoru originální cestou. Ta vede přes hostování pěvců ze západní Evropy a finance za problém nepovažuje. „Budou to sólisté, kteří budou mít prokazatelně dostatek času na zkoušky i na jednotlivá představení,“ míní Karel Drgáč. Do funkce nastoupil 1. července a v současnosti zahajuje jednání s umělci i představiteli činoherního i operního ansámblu a s marketingem Slezského divadla.

„Přál bych si, aby zaměstnanci divadla vnímali můj příchod jako krok, který nám umožní společnou cestu k divákům s důrazem na mladé návštěvníky,“ konstatoval Karel Drgáč.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky