Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Prázdniny osobností Opavska

(mk), Region 21. 7. 2015

Léto už je v plném proudu a stejně tak dovolené. Jak letošní prázdniny tráví osobnosti Opavska? V následujících řádcích se dozvíte, kdo dává přednost plážové relaxaci a kdo aktivní dovolené. Zjistíte ale také, že někteří pojali prázdniny ryze pracovně.

Herečka relaxuje v Mikulově

Laureátka několika divadelních ocenění a oblíbená opavská herečka Hana Vaňková tráví letošní divadelní prázdniny na jižní Moravě. „Pocházím z Mikulova, a tak se do svého rodiště opakovaně vracím, abych tady s rodinou a přáteli prožila část léta. Je to každoroční tradice, bez které si své volno rozhodně nedovedu představit,“ sdělila činoherní umělkyně. V druhé části prázdnin se chystá i se svou sestrou do Chorvatska k moři. Také tam jezdí opakovaně a ráda, protože ji moře a slunce pomáhá relaxovat, „vyčistit hlavu“ a nabije ji energií na dlouhou dobu. „Jak si představuji ideální dovolenou? Rozhodně a každopádně v rodinném kruhu,“ uvedla Vaňková, která se pochlubila, že je z ní v současnosti babička – čekatelka.

Král Lear pracuje kolem rodinného domu

Kostase Zerdeloglu jsme zastihli ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde každoročně tráví velkou část svých volných dnů. „Je to starý barák, rodný dům mé ženy, a ten potřebuje kolem sebe spoustu údržby. Ale nevadí mi to, dělám to rád,“ uvedl herec Slezského divadla, který se chystá také na cestu do rodného Řecka, kam jej letos volají rodinné povinnosti, takže si své milované rodiště dovolenkově určitě neužije. „Jsem skromný člověk, nemám velké nároky. Ideální dovolená podle mne neexistuje. Vytváříme si ji každý ve své mysli a výsledkem jsme mnohdy překvapeni. Podle mne není důležité, kde člověk tráví dovolenou, spíš jde o to s kým a jak a v jakém duševním rozpoložení,“ míní herec a režisér, který se opavskému publiku nesmazatelně vryl do srdce i paměti mimo jiné i v roli krále Leara.

Podivat se na originální článek

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky