Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Broučci se líbí pořád

Šárka Mrvová, Deník, 16. 9. 2015

Činoherní soubor Slezského divadla Opava připravil pro děti i jejich rodiče zbrusu nové představení Broučků, tedy vyprávění ze života svatojánků, které jejich autor, evangelický kněz Jan Karafiát, poprvé knižně vydal vlastním nákladem už v roce 1876. Broučci žijí na stráni pod jalovcem, kde stojí jejich tři chaloupky z třísek a špendličí. Žije tam Brouček s maminkou a tatínkem, vedle bydlí Beruška s kmotřičkou a kmotříčkem, a také moudrá Janinka. Protože hlavním posláním broučků je lidem v noci svítit, těší se malý Brouček nejvíc na svatojánskou noc, kdy dostane svou lucerničku a vydá se s tatínkem a kmotříčkem na svůj první let. Pokud se do té doby naučí pořádně lítat… Brouček se musí učit, jak se vyhnout nebezpečí, jak má dobře vykonávat svou službu, a taky poslouchat a dělat mamince a tatínkovi radost. Zajděte se podívat, jak mu to půjde, a držet Broučkovi palce, aby svůj velký úkol zvládl.

Premiéra se uskutečnila v neděli 6. září. Kdy se konají další představení pro veřejnost, si můžete najít na www.divadlo-opava.cz. A pokud vás divadelní představení neláká, můžete si knížku o příhodách broučků půjčit ve vaší knihovně.

Odkaz na hru BROUČCI
Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky