Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Komedie o tom, že není dárek jako dárek

Jitka Hrušková, Deník, 15. 9. 2015

Opava – Jsou dárky, které potěší, ale i takové, které se darujícímu i darovanému vymknou z ruky. Jeden takový dostal od přítele nesmělý Bob, potácející se v manželské krizi.

Z ní ho má vyvést slečna Mimi, poskytující mužům tělesné radovánky za peníze. Hotelový pokoj, ve kterém má k obdarování dojít, je dveřmi propojený s druhým, ve kterém čeká singl dívka Kate na dohodnutou schůzku ze seznamky.

Dveře mezí oběma pokoji však nejsou zamčena a situační zápletky dostávají ten správný děj, namíchány ze záměny osob, pohnutek i profesí.

Volný průchod do obou pokojů původní plány aktérů dokonale zhatí. Státní úředník se vydává za psychiatra a bezúhonná milovnice koček, starožitností a turistiky dostane z ničeho nic punc prodejné děvy.

Komedií Robina Hawdona s názvem Všechno nejlepší zahájí činohra Slezského divadla novou sezónu v neděli 20. září v 19 hodin. Zkušený režisér Roman Groszmann v ní rozehrává koncert pro pět komediálně prověřených herců.

Do manželstvím rozhozeného Boba obsadil Romana Slováka a jeho manželkou Liz je Kamila Srubková. Plaché Kate dává podobu Sabina Muchová. Dějem zahýbá psychiatr Dik v podání Martina Valoucha a dokonale ho roztočí číšník Tony představovaný Michalem Stalmachem. Inscenace bude uvedena v překladu Martina Fahrnera, režiser Groszmann je rovněž autorem scény a kostýmy navrhl Michal Hejmovský.

Anglický dramatik Robin Hawdon zahájil svou hereckou kariéru v šedesátých letech minulého století v britských televizních seriálech a v menších filmových rolích. Větší příležitost mu přinesl dobrodružný film. Když dinosauři vládli světu z roku 1970. Jako divadelní herec hostoval v různých anglických divadlech, ve kterých ztvárňoval například Shakespearova Hamleta i Jindřicha V. nebo profesora Higgins v Shawově Pygmalionu. Kromě herectví se od osmdesátých let věnoval i psaní her a na svém kontě jich má dvacet. Nejčastěji psal komedie a nejznámější z nich je Úžasná svatba, kterou s oblibou nasazují profesionální i amatérská divadla. Titul Všechno nejlepší patří do jeho rané tvorby a činohra Slezského divadla ho uvede v české premiéře.

Odkaz na hru VŠECHNO NEJLEPŠÍ
Podivat se na originální článek

Novinky

10.11.2017

VÁNOČNÍ NADÍLKA

25. prosince (pondělí) v 19 hodin Michael McKeever MODRÝ Z NEBE komedie o návratech domů a domnělém šílenství   26. prosince (úterý) v 19 hodin Molière ZDRAVÝ NEMOCNÝ výpravná komedie s řadou humorných situací o hypochondrovi Arganovi NAPOSLED! speciální derniérová sleva   28. prosince (čtvrtek) v 19 hodin Carl Orff  CHYTRAČKA operní příběh o chytré selské dívce, která uhádne […]

více zde

9.11.2017

KONCERT ORCHESTRU SLEZSKÉHO DIVADLA OPAVA v prostorách Multifunkční auly GONG Dolní VÍTKOVICE, Ostrava

neděle 19. 11. 2017 od 11 hodin   Koncert hudebně nastudoval a diriguje MAREK ŠEDIVÝ. Marek Šedivý v roce 2016 nastoupil v SDO na post dirigenta, byl v roce 2013 na doporučení J. Bělohlávka angažován jako asistent dirigenta v inscenaci Wagnerovy opery Tristan a Isolda v Canadian Opera Company v Torontu a J. Bělohlávkem také […]

více zde

7.11.2017

JEJÍ PASTORKYŇA NAPOSLED!

12. 11. 2017 od 19 hodin Speciální derniérová sleva!   Přijďte se rozloučit s krásnou operou, která měla úspěch na domácí scéně i na festivalech po celé republice! Diváci ocenili potleskem tuto operu na festivalu OPERA 2015 v Praze, na Mezinárodním hudebním festivalu JANÁČKOVY HUKVALDY 2015, na festivalu Tomáškova a Novákova hudební SKUTEČ, na festivalu „Město plné […]

více zde

Starší novinky