Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Komedie o tom, že není dárek jako dárek

Jitka Hrušková, Deník, 15. 9. 2015

Opava – Jsou dárky, které potěší, ale i takové, které se darujícímu i darovanému vymknou z ruky. Jeden takový dostal od přítele nesmělý Bob, potácející se v manželské krizi.

Z ní ho má vyvést slečna Mimi, poskytující mužům tělesné radovánky za peníze. Hotelový pokoj, ve kterém má k obdarování dojít, je dveřmi propojený s druhým, ve kterém čeká singl dívka Kate na dohodnutou schůzku ze seznamky.

Dveře mezí oběma pokoji však nejsou zamčena a situační zápletky dostávají ten správný děj, namíchány ze záměny osob, pohnutek i profesí.

Volný průchod do obou pokojů původní plány aktérů dokonale zhatí. Státní úředník se vydává za psychiatra a bezúhonná milovnice koček, starožitností a turistiky dostane z ničeho nic punc prodejné děvy.

Komedií Robina Hawdona s názvem Všechno nejlepší zahájí činohra Slezského divadla novou sezónu v neděli 20. září v 19 hodin. Zkušený režisér Roman Groszmann v ní rozehrává koncert pro pět komediálně prověřených herců.

Do manželstvím rozhozeného Boba obsadil Romana Slováka a jeho manželkou Liz je Kamila Srubková. Plaché Kate dává podobu Sabina Muchová. Dějem zahýbá psychiatr Dik v podání Martina Valoucha a dokonale ho roztočí číšník Tony představovaný Michalem Stalmachem. Inscenace bude uvedena v překladu Martina Fahrnera, režiser Groszmann je rovněž autorem scény a kostýmy navrhl Michal Hejmovský.

Anglický dramatik Robin Hawdon zahájil svou hereckou kariéru v šedesátých letech minulého století v britských televizních seriálech a v menších filmových rolích. Větší příležitost mu přinesl dobrodružný film. Když dinosauři vládli světu z roku 1970. Jako divadelní herec hostoval v různých anglických divadlech, ve kterých ztvárňoval například Shakespearova Hamleta i Jindřicha V. nebo profesora Higgins v Shawově Pygmalionu. Kromě herectví se od osmdesátých let věnoval i psaní her a na svém kontě jich má dvacet. Nejčastěji psal komedie a nejznámější z nich je Úžasná svatba, kterou s oblibou nasazují profesionální i amatérská divadla. Titul Všechno nejlepší patří do jeho rané tvorby a činohra Slezského divadla ho uvede v české premiéře.

Odkaz na hru VŠECHNO NEJLEPŠÍ
Podivat se na originální článek

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky