Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Opera Tosca nadchla opavské publikum

(jih), Deník 27. 10. 2015

Opava – Výborné režijní ztvárnění, vynikající pěvecké výkony, zdařilé kostýmy a zajímavě vyřešená scéna. To byly na nedělní premiéře důvody k hlasitým projevům diváků ve zcela zaplněném hledišti Slezského divadla. Árie a dueta provázel dlouhý potlesk na otevřené scéně a volání „Bravo“. Ovace patřily zejména polské sopranistce Ewě Biegas v titulní roli, slovenskému basistovi Gustávu Beláčkovi v postavě krutého policejního šéfa Scarpia a domácímu tenoristovi Juraji Nociarovi, ztvárňujícímu hrdého malíře Cavaradossiho. V dalších rolích patří uznání Zdeňku Kaplovi jako konzulu Angelottimu a Daliboru Hrdovi v postavě bigotního kostelníka. Spoluúčinkuje dětský pěvecký sbor Domino. Drama je uvedeno v italském originále s titulky a zaručeně bude ozdobou letošní sezóny.

Slezské divadlo: opera Tosca, autor Giacomo Puccini. Scéna Jaroslav Milfajt, kostýmy Tomáš Kypta, režie Jana Andělová Pletichová. Divadelní orchestr vede Francesco Bottigliero a Damiano Binetti. Premiéra 18. října 2015.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru Tosca

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky