Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Hrozí Slezskému divadlu žaloba?

(dat), Region, 15. 12. 2015

Opava – Slezské divadlo je i nadále zdrojem problémů. Ačkoliv byl již odvolán kritizovaný ředitel Karel Drgáč, některé z pozůstatků z dob jeho řízení nadále dělají vrásky na čele zástupcům instituce i radnice.

Oním pozůstatkem je režisér činohry Zdeněk Černín, kterého Drgáč, přivedl a měl s ním podepsat těsné před svým vyhazovem roční pracovní smlouvu, na jejímž základě si má Černín přijít na desítky tisíc měsíčně. Už dříve jsme informovali, že Drgáč dokonce dle smlouvy přijal Černína na pozici, která v divadle vůbec neexistuje (stálý režisér činohry – pozn. redakce) a nyní vyplouvají na povrch další záležitosti. „Pan Černín přes oficiální závazky ve Slezském divadle podepsal další smlouvu v divadle v Šumperku. V Opavě přitom za celý prosinec ještě nebyl. Odmítá ale dát ve Slezském divadle výpověď,“ říká náměstek primátora Dalibor Halátek s tím, že se Černín současně ohání Drgáčem podepsanou smlouvou, na jejímž základě ho nikdo nesmí ze Slezského divadla vyhodit. Smlouva totiž neobsahuje ani podmínku zkušební doby. „Teď řešíme možnosti, jak mu smlouvu vypovědět na základě neplnění povinností, pokračuje Halátek a dodává, že se v celé záležitosti začíná čím dál častěji skloňovat slovo soud. Není vyloučeno, že v případě, že dostane výpověď, podá Černín na divadlo, potažmo město, žalobu. Ještě pro úplnost dodejme, že ještě není zcela uzavřena ani kapitola Drgáč. „Bývalý pan ředitel krátce po oznámení, že bude vyhozen, odešel na nemocenskou. Nemohl proto úředně předat funkci, a proto ještě nebyl oficiálně odvolán,“ vysvětluje Halátek na závěr.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky