Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Režisér Černín dostal vyhazov, čeká divadlo žaloba?

(dat), Region, 19. 1. 2016

Opava – Odvolaný ředitel Slezského divadla Karel Drgáč konečně oficiálně převzal výpověď. Ukončena smlouva byla i jím dosazenému režisérovi činohry Zdeňkovi Černínovi, což ovšem může mít i soudní dohru.

Drgáč byl sice odvolán již před delším časem, ale stihnul si nahlásit nemocenskou, proto mu ještě dlouho nemohla být výpověď úředně oficiálně předána a stalo se tak až v minulých dnech. Mnohem těžší hlavu má však současné vedení divadla a zástupci magistrátu se Zdeňkem Černínem. Režiséra činohry, který už před lety v Opavě působil a již tenkrát byl vyhozen, přivedl Drgáč a dosadil jej na pozici dočasného šéfa činohry. Krátce po informaci o svém odvolání oznámil Drgáč, že se zaměstnanci silně kritizovaným Černínem podepsal pracovní smlouvu. V zákulisí se hovoří o tom, že smlouva byla antidatována, což se ale velmi složitě prokazuje. Bývalý ředitel v ní navíc Černínovi přidělil pozici stálého režiséra činohry, přičemž tento post v instituci neexistuje. Jako bonus ve smlouvě, díky níž si měl Černín přicházet na několik desítek tisíc měsíčně, nefigurovala žádná zkušební doba, tudíž nebylo možné Černína vyhodit. Městu nahrál až on sám, když nehledě na okolnosti podepsal další smlouvu v jiném mimoopavském divadle a do Opavy se již ani neobtěžoval jezdit, dostal proto výpověď pro porušení pracovní kázně. S padákem ovšem nesouhlasí a čím dál reálněji se jeví varianta, ve které divadlo, potažmo město, zažaluje a bude požadovat finanční vyrovnání.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky