Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Tři králové se sešli na Horňáku

(tep), Region, 12. 1. 2016

Opava – I přes mrazivé počasí se v úterý 5. ledna odpoledne sešly na Horním náměstí desítky lidí podpořit Tříkrálovou sbírku, která byla tímto datem zahájena. Součástí bylo požehnání koledníků a bohoslužba v kostele sv. Vojtěcha na Dolním náměstí.

Tříkrálový průvod koledníků doplněný koňským povozem s Kašparem, Melicharem a Baltazarem, které již tradičně ztvárnili herci Slezského divadla, vyšel od kostela sv. Vojtěcha směrem k divadlu na Horní náměstí. Tam už čekala svatá rodina i s Ježíškem. Tři králové poté předali Ježíškovi dary a součástí programu byly také koledy v podání Dětského pěveckého sboru Domino. Momentálně můžete ve městě a okolních obcích potkávat kolednické skupinky dobrovolníků v kostýmech Tří králů, kteří vybírají peníze na dobročinné účely. Vyhlášení výsledků celé sbírky pak proběhne ve čtvrtek 28. ledna v kině Mír.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky