Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Výroční cenu získala Tereza Kavecká

(mk), Region, 12. 1. 2016

Opava – Velmi úspěšný závěr roku má za sebou sólistka opery Slezského divadla Tereza Kavecká. Talentovaná sopranistka se stala držitelkou Výroční ceny Opera Plus za nejlepší operní výkon uplynulé divadelní sezony.

Za sezonu 2014/2015 bylo hudebními publicisty nominováno 13 pěvkyň a pěvců. Zatímco nominace navrhli odborníci, o umístění jednotlivých pěvců rozhodli čtenáři hudebního časopisu Opera Plus svými hlasy. Tereza Kavecká zmíněné ocenění získala za roli Adiny v Donizettiho Nápoji lásky. V mužské kategorii získal výroční cenu Ondřej Koplík, který není opavským divákům tak zcela neznámý. V opavském divadle se představil jako Ferda (Ferrando) v Mozartově díle Cosi fan tutte. Chcete-li Terezu Kaveckou vidět a slyšet na jevišti Slezského divadla, stačí se vypravit třeba na úspěšný muzikál Limonádový Joe, v němž ztvárnila roli „sladké a nevinné“ Vinifred.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky