Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Amerika, Amerika, aneb za vše může hamburger

(mk), Region, 23. 2. 2016

Opava – Od uplynulého víkendu je ve VIP salonku Slezského divadla k vidění originální výstava. Své grafiky a kombinované techniky zde vystavuje renomovaná opavská výtvarnice Marcela Mrázková.

Členka opavské výtvarné Skupiny X se věnuje převážně grafice, svou tvorbou zasahuje i do malby, keramiky a textilu. M. Mrázková měla od roku 1989 u nás i v zahraničí na tři desítky samostatných výstav. Ráda cestuje a po návratu z každé poznávací cesty své pocity výtvarně zpracovává. Její letošní výstava má název Amerika, Amerika aneb za všechno může hamburger. Vystavené grafiky s kombinovanou technikou se s uměleckou nadsázkou zabývají problémem superobezity, kterou supervelmoc řeší třeba i výstavbou specializovaných klinik. „Amerika, Amerika…“ Marcely Mrázkové pokračuje v představování tvorby členů výtvarné skupiny X v prostorách Slezského divadla. Jeho pravidelní návštěvníci zde již mohli obdivovat práce Šárky Quisové a Aleny Zupkové, od konce března se mohou těšit také na výtvarný projev Lenky Charvátové.

Podivat se na originální článek

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky