Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Diváci si z divadla odnesli jedinečné zážitky

(mk), Region, 23. 2. 2016

Opava – Originální a jedinečné zážitky si odnesli návštěvníci divadla z nedělní „dvojpremiéry“. Zasloužil se o to operní soubor Slezského divadla společným nastudováním a uvedením dvou jednoaktovek. Baletní fantazie na Requiem Gabriela Faurého a opera Sedlák kavalír Pietra Mascagniho zvedla obecenstvo při závěrečné děkovačce ze sametových sedadel. Aplaudovalo se ve stoje.

V úvodní fantazii na Requiem se povedlo baletnímu souboru ve výborné choreografii a režii Valerije Globy pohybem umocni nádhernou hudbu G. Faurého. Zdánlivým centrem děje bylo Zjevení ve vynikajícím podání Jana Březiny. Baletní soubor ve složení Monika Globa, Karlína Walachová, Zuzana Přecechtělová, Lucie Horáková, Valerij Globa, Radovan Labanič, Martin Tomsa a Tomáš Hoš znovu prokázal, že je plnohodnotnou a velmi kvalitní součástí oborů opavské scény. Zaskvěl se soprán Terezy Kaveclké a baryton Zdeňka Kapla, skvělý byl výkon operního sboru, který tentokrát zastával při nejmenším stejně důležitou roli jako balet i operní sólisté.

Sbor, výborně připravený Kremenou Pešakovou, hrál tutéž významnou roli i ve druhé jednoaktovce – Sedlík kavalír P. Mascagniho. Opera, odehrávající se o Velikonocích, je považována za první tzv. veristickou operu. Slezské divadlo ji v neděli uvedlo v režii Lubora Cukra. Vášnivou Santuzzu skvěle zazpívala Katarína Jorda, stejný obdiv a potlesk si vysloužil Jakub Rousek v roli Turidda i Alexander Vovk jako Alfio. Nezklamala ani Šárka Maršálová coby Turiddova matka Lucia a Ilona Tichá v roli lehkomyslné Loly. O přitažlivé hudební nastudování obou jednoaktovek se postaral Marek Šedivý, který rovněž dirigoval sbor a orchestr. Na podmanivém vyznění obou děl se tentokrát výraznou měrou podílela i jednoduchá, promyšlená scéna Jaromíra Vlčka, potlesk patřil i výtvarníkovi kostýmů Tomáši Kyptovi.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru REQUIEM / SEDLÁK KAVALÍR

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky