Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Mrazivá Rodinná oslava

(mk), Region, 15. 3. 2016

Opava – Na jeviště Slezského divadla vtrhne mrazivý, skandinávský vítr. Stane se tak v neděli 20. března při premiéře divadelní adaptace dánsko-švédského filmu Rodinná oslava. Jde o první film natočený podle zásad hnutí DOGMA 95. Po vítězném tažení filmu světovými festivaly se začala ozývat divadla. Česká divadelní premiéra se konala v roce 2005.

Na scéně Slezského divadla uvede činoherní soubor Rodinnou oslavu v režii Romana Groszmanna a výpravě Sylvy Markové. Těšit se můžeme na Martina Táborského a Hanu Vaňkovou jako manžele Helgeho a Elsu, jejich potomky Christiana, Helenu a Michaela hrají Michal Stalmach, Sabina Muchová a Daniel Volný. Dále se představí Šárka Vykydalová jako Michaelova žena Mette, Tereza Bartošová jako komorná Pia, Jakub Stránský jako majordomus Lars a Martin Valouch jako organizátor zábavy Helmut. Sestavu doplní v roli Dědečka Drahomír Ožana.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru RODINNÁ SLAVNOST

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky