Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Hraběnka Marica potěšila

(mk), Region, 28. 6. 2016

Opava – Nejen podmanivé melodie Emmericha Kálmána, ale ani jeho slavná opereta Hraběnka Marica v provedení operního souboru Slezského divadla opavské obecenstvo nezklamala. Právě naopak, kdo se rád zasměje a pobaví, ten si při premiéře uplynulou neděli zcela jistě přišel na své.

Režisérka Dagmar Hlubková pojala jednoduchý příběh o krásné a bohaté maďarské hraběnce a zchudlém šlechtici s příjemnou nadsázkou a lehkostí, což se zcela viditelně vyplatilo. Celé jeviště navíc, nejen zpívalo, ale také tančilo, sólisty ani sbor nevyjímaje, takže velký díl každého potlesku patřil choreografii, které se ujal Martin Tomsa. A pochopitelně všem členům baletního souboru, kteří především v rolích skupiny Cikánů jen podtrhli atmosféru maďarského panství na počátku 20. století. Nezklamala ústřední dvojice hraběnka Marica (Tereza Kavecká) a hrabě Tasilo (Juraj Nociar). Příjemný rozruch na jevišti při každém svém vstupu působil druhý „mladokomický“ pár Olga Bezačinská jako Líza a Roman Harok jako Koloman Zsupán. Oba převedli úctyhodné herecké, pěvecké i taneční výkony. Svůj komický talent plně projevil také Zdeněk Kapl v roli nešťastně zamilovaného Populesca. Pokud hovoříme o komické nadsázce, nelze vynechat výkon Zdeny Mervové (kněžna Efrozina) a Dalibora Hrdy (její komorník). Oba doslova ovládli značnou část posledního dějství. Závěrečný potlesk však právem patřil také Anně Bocanové, Šárce Maršálové, Zdeňku Jordovi, Evženu Truparovi a jako obvykle i celému opernímu sboru. Totéž platí o orchestru Slezského divadla pod taktovkou Marka Prášila a hostující cimbálové muzice. Promyšlená scéna Jaroslava Milfajta nejen umožnila plynulou návaznost romantických i komických situací, ale nechala dostatečně vyniknout i zdařilé kostýmy Tomáše Kypty. Ctitele klasické operety prostě Hraběnka Marica potěšila.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru HRABĚNKA MARICA

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky