Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Cenu Petra Bezruče získá Evžen Trupar

(tep), Region, 4. 7. 2016

Opava – Konečně je jasné, která osobnost opavské kultury v září obdrží Cenu Petra Bezruče, která se každoročně uděluje za dlouhodobé zásluhy o rozvoj města nebo mimořádný tvůrčí čin. Zastupitelé na minulém zasedání odhlasovali jméno nestora operní scény a sólisty Slezského divadla Evžena Trupara.

Cena Petra Bezruče byla poprvé udělena Slezskému divadlu v roce 1995 a od té doby byla udělena již sedmnáctkrát. Toto nejvyšší ocenění za zásluhy, které dlouhodobě přispívají k rozvoji kulturního života ve slezské metropoli, obdrží tento rok vynikající sólista osobnost, kterou zná ve světě opery každý. Evžen Trupar, jehož práce je největším koníčkem a který nejraději relaxuje v divadle, s nímž bude vždy neodmyslitelně spjat, obdrží toto prestižní ocenění v rámci 59. Ročníku festivalu Bezručova Opava, který se uskuteční letos v září.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky