Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Poslední matiné ovládly děti

(mk), Region, 4. 7. 2016

Opava – Poslední nedělní matiné Slezského divadla ovládly děti. Vystoupila totiž větší polovina členů Operního studia Slezského divadla. Děti zpívaly společně, v duetu, kvartetu i sólově, všechny si však vysloužily velký potlesk.

Operní studio SD pod vedením sólistky opery Terezy Kavecké funguje druhou divadelní sezónu. V současnosti má již více než čtyři desítky členů, jedná se o děti ve věku 6 až 14 let. Návštěvníci divadla mohli některé z nich vidět vystupovat například ve zdařilé inscenaci opery Carmen. V matiné se poslední červnovou neděli představilo 25 dětí. Sborově zazpívali Viva musica, Hambanikle, Hore dědinů či Dvanáct měsíců. Společně se také dětští zpěváci připojili k závěrečné písni Život je jen náhoda v podání sólisty opery Zdeňka Kapla. Ten ostatně potěšil posluchače další Ježkovou písní Lidi na lidi jsou jako saně. Z dospělých aktérů ještě uveďme Zdeňka Mikešku a jeho violoncello, v jeho podání zazněla Meditace z opery Thais. Pokud se vrátíme k dětem, pak se Anička a Emička Zajacovy představily dvěma lidovými písněmi, Verunka Studničková a Barunka Tomášová společně zazpívaly oblíbenou píseň Náušnice z dílny Svěráka a Uhlíře, Verunka se představila rovněž samostatně, a to písní Christine z Fantoma Opery. Byla také spolu se svými jmenovkyněmi – Verunkami Varšovou a Balažíkovou a s Martinem Šindlerem součástí kvarteta, které zazpívalo píseň Dolina. V. Balažíková si vysloužila potlesk rovněž jako sólistka, když zvládla emotivní píseň Ať mír dál zůstává s touto krajinou… Pominout pochopitelně nelze oba „rodiče“ projektu nedělních matiné – skvělou Libuši Vondráčkovou u klavíru a charismatického Evžena Trupara jako průvodce programem. Jak oba potvrdili, v právě ukončené divadelní sezóně se uskutečnilo šest oblíbených matiné, od počátku projektu dosáhl jejich počet úctyhodného čísla 58.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky