Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Nová divadelní sezona už klepe na dveře

Jitka Hrušková, Deník, 23. 8. 2016

Opava – Koncem srpna se do budovy Slezského divadla v Opavě znovu vrátí život. Kromě „oprašovaček“ už uváděných titulů začíná příprava nových. Sezonu zahájí 18. září Figarova svatba, tentokrát v činoherním provedení. Jak si vychytralý Figaro poradí se záletným hrabětem, který mu svádí snoubenku? Tento děj byl aktuální včera, je aktuální dnes a bude i zítra. Drsného hunského krále Attilu, který v 5. století plenil značnou část Evropy, přivede operní soubor na jeviště 23. října. Konflikt dvou kultur je právě v současnosti velmi aktuální. Činoherní Příběhy obyčejného šílenství zjistí diváci 20. listopadu a poznají, jak přežít život a nezbláznit se z něj. Známý muzikál Noc na Karlštejně se na repertoáru objeví 18. prosince a účinkující v něm publikum zavedou mimo jiné „až do věží“. Činohra pozve Bratry Karamazovy k návštěvě 22. ledna a bude řešit, kdo je otcovrah.

Opera doplněná o balet dostane prostor 19. února. Jednoaktovka Chytračka vychází ze známé pohádky bratří Grimmů o králi a chytré ženě. Ve druhé části zazní v baletním provedení slavná skladba Carmina burana o podstatě lásky a zkaženosti světa i dobrých mravů. Komedie Řeči pobaví diváky 26. března příběhem přátelské oslavy, která nedopadla podle představy. Problematický vztah s princem začne operní Rusalka řešit 23. dubna v zajetí lásky i krásné hudby. Tragikomedie Večeře začíná příjemným setkáním na elegantní hostině a končí krutou společenskou hrou. Činoherní soubor se jejím prostřednictvím rozloučí s diváky 28. května a sezonu uzavře temperamentní opereta Cikánský baron, ve které protagonista diváky ujistí, že: „Cikánský baron jsem já, mne každá cikánka zná“.

Pohádkové příběhy pro malé diváky

Slezské divadlo znovu pozve na jeviště Popelku trápenou nevlastními sestrami i macechou a nechá ji ztratit střevíček. Brněnské Divadlo Polárka přiveze malým Opavanům hned dvě pohádky. První bude O Karkulce, kterou jeho členové nechají projít lesem k babičce a vlkovi. Druhá, Doktorská pohádka, se bude hemžit různými pozemskými i nadpozemskými bytostmi, hodnými i zlými. Když dojde k maléru, musí pomoci doktor. Perníkovou chaloupku postaví Jeníčkovi a Mařence do cesty lesem členové šumperského divadla a děj pohádky není nutné rozvádět. Ze zlínského městského divadla dorazí za opavskými dětmi Opice Žofka a představí jim i své kamarády ze zoo. Přičiněním brněnského Divadla Radost se malí i velcí návštěvníci vydají při Krkonošských pohádkách do hor k návštěvě Kuby, Anči, Hajného, Trautenberga a Krakonoše.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky