Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Figarova svatba bude první premiérou

(mk), Region, 13. 9. 2016

Opava – Činoherní soubor Slezského divadla zahájí novou sezonu klasickou francouzskou komedií Figarova svatba anebo bláznivý den. Premiéra se uskuteční v neděli 18. září v obvyklých 19 hodin.

Většina diváků má Figarovu svatbu spojenou s její operní verzí zásluhou hudby W. A. Mozarta. Autorem původní hry je však Pierre-Augustin Caroon de Beaumarchais, který napsal o sympaticky mazaném a odbojném sluhovi tři hry. V opavském zpracování bláznivé komedie se můžeme těšit na výkon Figara – Daniela Volného a Sabiny Muchové jako jeho snoubenky Zuzanky. Hraběte a Hraběnku ztvární Martin Valouch a Šárka Vykydalová. Pod režijním vedením Jiřího Ondry se mohou diváci těšit na komedii plnou intrik a převleků. Bude se jednat o hru, která patří nejen k nejznámějším, ale také odvážně společensky kritickým dílům 18. století, na které prach nenapadal a zřejmě nikdy nenapadá.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru FIGAROVA SVATBA

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky