Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Činohra Gazdina roba se porotě líbila

(jih), Deník. 22. 11. 2016

Gazdina roba, kterou diváci mohli zhlédnout v Opavě, získala cenu na Festivalu Moravy a Slezska.

Opava – Festival divadel Moravy a Slezska, který se konal v Těšínském divadle, skončil minulou sobotu vyhlášením výsledků. Odborné porotě i divákům nabídl celkem deset soutěžních představení. Domácí divadlo se prezentovalo třemi inscenacemi své české i polské scény, Ostravu zastupovala divadla Národní moravskoslezské, Bezručovo, loutek a komorní scéna Aréna. Opavu Slezské divadlo a po jednom představení měli hostující divadla z Polska a ze Slovenska. Slezské divadlo se na festivalu představilo hrou Gabriely Preissové Gazdina roba, která patřila ke kvalitním inscenacím minulé sezony.

Porota měla podobný názor a udělila opavskému souboru zvláštní cenu. Ocenila Maria Buzziho za hudbu, která transponuje slovácký folklor do současného hudebního jazyka, a ztvárněním inscenace v režii Janka Ryšánka zaujal celý opavský soubor. „V pondělí proběhly v divadle gratulace a panovala všeobecná radost. Úspěch jsme dali hned na vědomí i tvůrcům inscenace,“ konstatuje dramaturgyně a pověřená šéfka činohry Alžběta Matoušková.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru GAZDINA ROBA

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky