Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Noc divadel diváky bavila

(tep), Region, 22. 11. 2016

Opava – Slezské divadlo v Opavě se v sobotu opět připojilo k mezinárodní akci, která netradičně otevírá brány divadelních institucí. Návštěvníci se při oblíbené Noci divadel mohli těšit na speciálně připravený program, užít si to nejlepší z různých inscenací a také mohli nahlédnout do jindy nepřístupných prostor divadla i technického aparátu.

Program byl rozčleněn na dvě části. První fáze prohlídek byla určena dětskému publiku. Nejmenší fanoušci divadelního světa se tak mohli setkat s oblíbenými pohádkovými postavami a vyzkoušet si, co všechno vystupování na prknech, která znamenají svět, obnáší. Druhá část programu, které se konala ve večerních hodinách, byla určena dospělým divákům. Pod odborným dohledem a zábavným výkladem průvodců – herců z divadla si mohli návštěvníci vyzkoušet různé paruky a kostýmy, jaké se používají při představeních, nalíčit se divadelními líčidly nebo se vyfotit ve foto koutku. Ke zhlédnutí byly rovněž ukázky z inscenací a taneční a hudební vystoupení.

Podivat se na originální článek

Novinky

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – přípravy na operní premiéru v plném proudu

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr   Opera podle antické pověsti, odehrávající se po skončení trojské války. Uvedeme ve francouzském originále. Příběh volně navazuje na Ifigénii v Aulidě, kterou skladatel napsal o pět let dříve. Operu v této sezoně uvádí Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě – máte jedinečnou možnost  ZVÝHODNĚNÍ –30% […]

více zde

19.01.2018

IFIGÉNIE NA TAURIDĚ – představujeme některé hosty

Christoph Willibald Gluck IFIGÉNIE NA TAURIDĚ Dirigent: Vojtěch Spurný Režie: Lubor Cukr     představujeme některé hosty  Vojtěch Spurný, dirigent Jako asistent režiséra a dirigenta spolupracoval mj. s Bohumilem Gregorem, Davidem Radokem (Národní divadlo v Praze) či Arnoldem Östmanem (Zámecké divadlo v Drottningholmu). V sezoně 1996/1997 v Göteborgu nastudoval a dirigoval Rossiniho operu Cesta do […]

více zde

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

Starší novinky