Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Opavu rozsvítily lampiony

(tep), Region, 22. 11. 2016

Opava – Sváteční podvečer 17. listopadu oslavili Opavané lampionovým průvodem, který prošel za obrovské účasti veřejností centrem města. Podívat se přišlo až několik tisícovek lidí.

Den boje za svobodu a demokracii nabídl v Opavě propojení vzpomínek a kulturních zážitků. Průvod doprovodil bubenický soubor Boris, účastníci pak na trase potkali desítku živých soch v podání herců Slezského divadla. Na průvod plynule navázal kulturní program. V 18 hodin se na náměstí rozezněly tóny písně Modlitba pro Martu, kterou zazpívala operní pěvkyně Ilona Tichá, poté proběhlo tradiční předání Ceny 17. listopadu, kterou ve spolupráci s městem a Rotary clubem Opava uděluje Opavská kulturní organizace studentům, kteří vyvíjejí záslužné aktivity v oblasti veřejného zájmu. Na závěr večera vystoupil písničkář a harmonikář Václav Koubek s kapelou.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky