Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Zima ve znamení Noci na Karlštejně

(tep), Region, 29. 11. 2016

Opava – Není vhodnější čas k návštěvě divadla, než ten předvánoční, což znamená, že prosincový program ve Slezském divadle je pořádně nabitý. Přestavení střídá představení, na své si přijdou milovníci opery, operety, činohry a dokonce i muzikálu.
Příznivci divadelního světa mohou v prosinci navštívit kupříkladu divácky velmi oblíbené opery Carmen či Attila, operetu Hraběnku Maricu, odlehčenou komedii Příběhy obyčejného šílenství anebo klasiku z Moliérova pera Zdravý nemocný. Ta největší lahůdka však na diváky teprve čeká. Řeč je o slavném českém filmovém muzikálu Noc na Karlštejně, který natočil režisér Zdeněk Podskalský v roce 1973 na námět stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Vrchlického. Zkoušky muzikálu v podání opavského operního souboru v režii Dagmar Hlubkové nyní probíhají v plném proudu. V roli Karla IV. se představí Zdeněk Kapl v alternaci s Romanem Harokem, Eliškou Pomořanskou ztvární Tereza Kavecká anebo Ol’ga Bezačinská. Premiéra je naplánovaná na neděli 18. prosince, a pokud budete mít štěstí v naší soutěži, můžete vyhrát lístky na představení, které se odehraje v pátek 30. prosince v 18 hod. Stačí odpovědět na soutěžní otázku, kterou najdete na straně Opavsko se baví.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru Noc na Karlštejně

Novinky

20.09.2017

Slezské divadlo Opava p.o., přijme na výpomoc (dohodu o pracovní činnosti) zvukaře–videotechnika.

Nástup ihned. Životopis pošlete na adresu mzdovauctarna@divadlo-opava.cz.

více zde

15.09.2017

OHLASY DIVÁKŮ – Cikánský baron

Dobrý večer, před chvílí jsem se vrátila z divadla, obohacena o nový, silný kulturní zážitek. Ten mi přinesly Straussovy melodie operety Cikánský baron. Ty nejkrásnější – v rytmu valčíku – jsou velmi emotivní a strhující. Některé mám na starých vinylových gramodeskách, které v současnosti procházejí renesancí. Obdivuji jak zpěv sólistů, tak pěveckého sboru a mistrovství […]

více zde

14.09.2017

Průvod opavských osobností a divadelních postav zahájil 11. září 212. divadelní sezonu a také oslavil 60. ročník festivalu Bezručova Opava.

I přes nepřízeň počasí přišlo mnoho diváků. Zde malá fotografická ochutnávka.                                

více zde

Starší novinky