Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Poselství krajky M. Rychtářové

(mk), Region, 27. 12. 2016

Opava – Nejen ctitelé divadelního umění si mohou prohlédnout výstavu Poselství krajky ve VIP salonku Slezského divadla. Miroslava Rychtářová, členka opavské výtvarné skupiny X, zde představuje část svých výtvarných prací, které propojuje skutečná krajka jako odkaz předků.

M. Rychtářová žije a pracuje v malé vesnici Kyjovice. Autorka se věnuje široké škále výtvarných technik, které spolu navzájem korespondují. Tvoří svá díla hlavně v pastelu a akrylu. Vytváří však také plastiky kombinované se dřevem, ytongem, keramikou i mědí. Ráda experimentuje s materiály. Náměty pro svoji tvorbu nachází v přírodě, v místě, kde žije, ale má ráda rovněž atmosféru měst. Čerpá z pocitů a nálad. S jejími pracemi se veřejnost mohla seznámit již na třech desítkách autorských výstav. Poselství krajky znamená tak trochu její „návrat ke kořenům“ a rozhodně naladí návštěvníky poeticky a svátečně. Výstava je přístupna během divadelních představení Slezského divadla a potrvá do 18. ledna.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky