Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Opavská opera má nového šéfa

(mk), Region, 21. 2. 2017

Opava – Od minulého týdne má operní soubor Slezského divadla nového šéfa. Na základě dvoukolového výběrového řízení byl do této pozice jmenován Lubor Cukr. Nahradí Janu Andělovou Pletichovou, který byla pověřena řízením operního souboru.

Podle vyjádření výběrové komise naplňuje Lubor Cukr (narozen v Praze 1974) jak svou uměleckou, tak provozní praxí všechna potřebná kritéria. Působil v Národním divadle jako vedoucí umělecké správy Státní opery, zároveň dosáhl úspěchů jako režisér. Zároveň má i zkušenosti z pedagogické práce, což bude důležité při plánovaném oslovení mladé generace interpretů i diváků. Vzhledem k jeho pracovním kontaktům v českém i evropském operním divadle je zde šance otevřít Slezské divadlo všem žádoucím vlivům. Jeho jmenování se jeví jako důležitý impuls pro další rozvoj souboru. Ze svého hostování v Opavě zná dobře soubor opery. Režíroval Mozartovu operu La clemenza di Tito (2010), Dvořákovu operu Čert a Káča (2013), Čajkovského Oněgina (2014) a Mascagniho operu Sedlák kavalír (2016). V současné době režíruje ve SD Orffovu operu Chytračka. Paní Andělová Pletichová je již více než tři desítky let neodmyslitelnou součástí a tváří opavské opery. Zná výborně její historii, praxi i provoz, její inscenace v průběhu let obdržely rovněž nejedno ocenění. Své schopnosti a znalosti může uplatnit jako zástupce šéfa opery, dramaturg a režisér.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky