Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Dvě inscenace ve Slezském divadle

(tep), Region, 21. 3. 2017

Opava – Na prknech Slezského divadla se nedávno představila opera Chytračka a scénická kantáta Carmina Burana. Obě inscenace se těšily u diváckého publika velkému úspěchu, a protože nechceme ochudit o výjimečný kulturní zážitek ani naše čtenáře, můžete si s námi o lístky na toto „dvojpředstavení“ zasoutěžit.

 

Dvě originální hudební díla autora Carla Orffa totiž rozhodně stojí za vidění. Opera Chytračka vypráví známý příběh o mocném králi a chytré dívce z lidu. Navíc Orffova hudba již při premiéře Chytračky v roce 1943 okouzlila publikum svou mnohotvárností a použitím nejrůznějších stylů. Scénická kantáta Carmina Burana, která pojednává o různých podobách lásky, přináší navíc na jeviště nový rozměr, a tím je pohyb. Kromě hudebních nástrojů a lidských hlasů vstupuje na pódium nádherný tanec členů baletního souboru, a nesmíme opomenout ani skvělé sbory. Představení budete mít šanci zhlédnout v pátek 28. dubna v 19 hodin, soutěžní otázku najedete na této straně.

 

Soutěž o lístky do Slezského divadla

 

V březnu si s námi můžete zasoutěžit o lístky do Slezského divadla na dvojí představení Chytračka/Carmina Burana, které se odehraje v pátek 28. dubna v 19 hodin. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a můžete být vylosováni.

 

Jmenujte autora obou děl.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru Chytračka / Carmina Burana

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky