Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Hra Řeči diváky pobavila

(mk), Region, 28. 3. 2017

Opava – Přestože opavské publikum americkým konverzačním fraškám příliš neholduje, Řeči úspěšného amerického dramatika pobavily. Svědčily o tom jak výbuchy smíchu během nedělního premiérového představení na scéně Slezského divadla, tak vytrvalý potlesk závěrem.

Nemalou zásluhu na úspěchu má režisér inscenace, někdejší šéf činohry SD Roman Groszmann. Ten má rovněž zásluhu na úsporné, ale v podstatě „dramatické“ scéně. Nicméně pro větší spád by si inscenace žádala více režijních „škrtů“. Potlesk a smích si vysloužily všechny jednotlivé postavy, z nichž každá měla během představení své „sólo“. Inscenace plná slovního humoru, hříček a svižných dialogů kladla nemalé nároky na každého herce a jejich výborné souznění a partnerská spolupráce přinesly ovoce. V komedii, která měla na Broadwayi více než 500 repríz, totiž nejsou hlavní a vedlejší postavy. Divadelní postavy jsou skuteční lidé se svými nedokonalostmi a chybami, divák se jim směje, i když jsou někdy spíše k pláči. Skvělé výkony podal Martin Valouch (Lenny Granz), Ivana Lebedová (jeho žena Claire), Jakub Stránský (Ken Gorman), Sabina Muchová (jeho žena Chris), Martin Táborský (Ernie Cusack) a Kamila Srubková (manželka Karamela). A v neposlední řadě Michal Stalmach coby Glen Cooper se svou ženou Cassie v podání Terezy Bartošové. Žádná komedie by nebyla komedií bez vtipné pointy. O tu se zasloužil Daniel Volný coby policista Welch s kolegou Petrem Vaculíkem (policista Pudney).

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru Řeči

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky