Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Řeči na jevišti Slezského divadla

(mk), Region, 21. 3. 2017

OpavaSoubor opavské činohry uvede v neděli 26. března premiéru konverzační frašky z pera úspěšného amerického dramatika Neila Simona. Režii i scénu si vzal za své někdejší šéf činohry Slezského divadla, režisér Roman Groszmann.

Věřme, že se má opavské publikum na co těšit, protože Neil Simon je skutečně mistrem svého oboru. Je držitelem Pulitzerovy ceny, na svém kontě má řadu nominací na cenu Tony i na Oscara. Je autorem více než tří desítek divadelních her a stejného počtu filmových scénářů. V šedesátých letech jej proslavila divadelní hra Bosé nohy v parku. Jeho komedie Řeči, napsaná pro čtyři páry a dva policisty, měla svou premiéru na Broadwayi v roce 1988 a dosáhla více než 500 repríz. Nejen premiéroví diváci tak mají šanci dobře se pobavit hrou plnou svižných dialogů a slovního humoru.

 

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru Řeči

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky