Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Divadlo naservíruje hostům Večeři

(tep), Region, 23. 5. 2017

Opava – Tragikomedie ostrá jako nůž šéfkuchařky. Takto by se dala titulovat poslední inscenace letošní divadelní sezony s názvem Večeře, kterou Slezské divadlo uvede v premiéře v neděli 28. května.

Autorkou hry je anglická dramatička Moira Buffini, světovou premiéru této černé komedie uvedlo londýnské Národní divadlo v roce 2003 a na základě úspěšných repríz byla poté inscenace převzata na West End. Zápletka se točí kolem ne až tak obvyklé večeře, kdy hostitelka Paige v podání Hany Vaňkové naservíruje hostům jeden neobvyklý chod za druhým. A všichni hosté (i diváci) si tajně budou přát, aby byl další chod jejich poslední.
Inscenace je doslova prošpikovaná sarkasmem a psychologickou manipulací, na prknech se objeví vedle Hany Vaňkové Martin Valouch, Sabina Muchová, Michal Stalmach, Tereza Bartošová, Daniel Volný a Jakub Stránský.

Večeře vznikla pod vedením režiséra Petra Štindla, který přizval ke spolupráci scénografa Petra B. Nováka, kostýmní výtvarnici Jitku Fleislebr a skladatele Petra Hromádku. Servírovat se začne od 19. hod.

Podivat se na originální článek
Odkaz na hru Večeře

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky