Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Cikánský baron ukončí sezonu

(mk), Region, 20. 6. 2017

Opava – Slezské divadlo se v neděli 25. června rozloučí s divadelní sezonou. Operní soubor uvede premiéru jedné z nejhranějších operet – Cikánského barona Johanna Strausse mladšího.

Cikánský baron byl poprvé uveden 24. října 1885 v divadle Na Vídeňce. Libretista Ignác Schnitzer zdůraznil v té době aktuální vojenské prvky, když opereta poukazovala na boj za habsburský panovnický dvůr. Především pestrá výrazová škála hudebních situací a lyričnost způsobily, že se Cikánský baron stal jednou z nejuváděnějších operet na světových scénách. Při vyslovení názvu si každý ctitel operety vybaví „operetní hity“ Cikánský baron jsem já či Kdo nás oddal? Romantický příběh opavští diváci uvidí a uslyší v režii a choreografii Dany Dinkové a pod taktovkou Petra Šumníka. Těšit se mohou na výkony opavských sólistů i hostů. Premiéra je uváděna v obvyklých 19 hod.

Odkaz na hru Cikánský baron
Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky