Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

Bezruč a Elvis prošli Opavou

(tep), Region, 19. 9. 2017

Opava – Historické osobnosti, šedesátihlavá paví družina, postavy z her Slezského divadla, Charlie Chaplin, Elvis Presley, Petr Bezruč a další příznivci festivalu Bezručova Opava. Ti všichni se uplynulé pondělí účastnili slavnostního průvodu, který se konal u příležitosti 60. ročníku Bezručovy Opavy a zároveň zahájení 212. divadelní sezony.

Procesí vyšlo tradičně z Ptačího vrchu, kam přilétlo hejno šedesáti pávů a pávic z opavské ZUŠky, kteří svým tancem zahájili průvod městem. Doprovázely je různé historické osobnosti, například Lady Macbeth, Karel IV., Popelka, Mrazík a další divadelní postavy posledních sezon Slezského divadla. Na program navázalo divadelní představení, slavná Orffova kantáta Carmina Burana, která se měla hrát pod širým nebem, ale z důvodu nepřízně počasí byla přesunuta do Slezského divadla.

Podivat se na originální článek

Novinky

18.01.2018

SILVESTR 2017

Již tradičně jsme přivítali nový rok v divadle. Půlnočního přípitku se zúčastnila i královna Alžběta II. a sir Elton John! A jak jste strávili Silvestr vy?

více zde

12.01.2018

Malá ochutnávka ze zkoušky komedie Jak je důležité míti Filipa

o dvou mladých přátelích. Jak dlouho lze žít dvojím životem, aniž by to prasklo? Činoherní soubor se pilně připravuje na uvedení premiéry komedie anglického dramatika Oscara Wilda, mistra ironického dialogu a skandálního literáta viktoriánské Anglie. Premiéra konverzační komedie se uskuteční v neděli 21. ledna 2018.   Režisérkou inscenace je Irena Žantovská: Paní režisérko, co Vás […]

více zde

12.01.2018

11. 2. 2018 od 19 hodin – THE BACKWARDS

11. 2. 2018 od 19 hodin strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles   THE BACKWARDS Beatles revival – „Love Songs“   Úspěch bandu odstartovalo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kromě koncertování v Čechách a na Slovensku kapela hrála po celé Evropě, […]

více zde

Starší novinky