Slezské divadlo Opava

Přeskočit na navigaci

Webová prezentace Slezského divadla v Opavě

NABÍDKA DIVADELNÍCH PŘEDSTAVENÍ PRO ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

/ZŠ a střední školy/

POHÁDKA

 

BROUČCI

Jan Karafiát
Vyprávění ze života broučků, kteří noc co noc svítí svými lucerničkami, si od svého prvního vydání (1876) získaly oblibu už mnoha generací. Vydejte se i vy s námi do jejich malého světa a uvidíte, jak se narodil Brouček, jak se učil létat, jak byl nemocný, jak přečkal zimu a jak si namlouval Berušku a jak to bylo dál …Nová divadelní adaptace nesmrtelných příběhů o svatojánských broučcích i s písničkami pro naše malé diváky.
Délka představení: 1 hodina a 30 minut včetně přestávky
Cena vstupenky 70 Kč
Pro děti od 3 let

 

MRAZÍK

N. Budaškin, B. Urbánek, P. Sedláček
Příběh o lásce krásné Nastěnky a statečného, ale domýšlivého Ivana, o kouzlech Baby Jagy, dědečka Hříbečka a Mrazíka, o svérázné Marfuši a její matce je po léta sledovanou ruskou televizní pohádkou, kterou obdivuje již několik generací. Některé citace díky českému dabingu téměř zlidověly a my věříme, že Mrazík v našem divadle potěší všechny generace publika.
Délka představení: 2 hodiny a 10 minut včetně přestávky
Cena vstupenky 110 Kč
Pro děti od 3 let

 

POPELKA

V. Ondruška, T. Vůjtek
Pohádkový muzikálový příběh o Popelce je nám všem důvěrně znám. Autoři Vlastimil Ondruška a Tomáš Vůjtek vytvořili podle libreta Dagmar Hlubkové jeho muzikálovou verzi. Příběh Popelky, která svérázným způsobem bojuje o lásku prince Jaromíra, zaujme diváky všech generací.
Délka představení: 1 hodina a 40 minut včetně přestávky
Cena vstupenky 100 Kč
Pro děti od 3 let

 

ČINOHRA

 

ZDRAVÝ NEMOCNÝ

Moliére
Ústřední postavou klasické komedie je měšťan Argan. Jeho morálkou je morálka peněz – za peníze si koupil mladou hezkou ženu, za peníze si chce koupit i své zdraví. Všechno a všichni se musí točit kolem něj a pro udržení svého zdraví, štěstí a pohodlí, neváhá obětovat i štěstí své dcery. Aby ušetřil peníze, které s těžkým srdcem vydává za léčení, chce svou dceru provdat za lékaře. Jeho rozmarům se lze bránit jedině lstí a podvodem.
Délka představení: 2 hodiny s přestávkou
Cena vstupenky 70 Kč
Pro žáky 7. – 9. tříd ZŠ, střední školy

 

SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH

Adam Long, Daniel Singer, Jess Winfield
Na prkna Slezského divadla se opět vrací génius Williama Shakespeara, tentokrát v komorním prostředí divadla za oponou. Po staletí inscenačních pokusů jeho děl, po tunách papíru interpretačních rozborů vyvstává palčivá otázka, zdali není podstata jeho umu, vtip, aktuálnost, svěžest a břitký smysl pro satiru překryta nánosem předsudků. Proto jsme se rozhodli tyto z něj strhnout a představit vám Shakespeara nového, svěžího, nahého a celistvého. A to celistvého doslova. Našim záměrem se stalo, aby se diváci seznámili s celým dílem tohoto génia, a to nejlépe v jednom večeru. Všechny Shakespearovy hry se pokusí odehrát tři herci – Dan Volný, Michal Stalmach a Jakub Stránský a kromě divadelního umu se můžete těšit na akrobacii na trampolíně nebo pole dance, jehož choreografii zajišťuje studio Letś pole Aničky Špalkové.
Délka představení: 2 hodiny a 20 minut s přestávkou
Cena vstupenky 70,- Kč
Pro žáky 9. tříd, střední školy
POZOR! Kapacita omezena – na jedno představení pouze 80 míst.
Diváci sedí na nečíslovaných židlích přímo na jevišti a jsou v přímém kontaktu s herci

 

GAZDINA ROBA

(TO TVOJE DIVNÉ SRDCE, EVUŠA MOJA)
Gabriela Preissová
Je známo, že tento příběh je úzce spjat s oblastí Slovácka, kde autorka po sňatku s pokladníkem hodonínského pivovaru téměř 10 let žila a z tohoto prostředí čerpala i reálné náměty. Drama o švadleně Evě a jejím milém Mánkovi, kteří chtějí být spolu /“i kdyby se celý svět proti nim stavěl“/, ale štěstí jim z mnoha důvodů není přáno, se do Opavy vrátil po 24 letech od posledního nastudování. Naše nová inscenace tedy vychází z tradice, ale nelpí na ní striktně. Podtitul inscenace v závorce přímo vysvětluje, čím je Eva zvláštní, čím neustále své okolí provokuje, proč bytostně nemůže a snad ani nechce být obyčejně šťastná. Je natolik jiná než její okolí, je natolik
komplikovaná a vnitřně rozervaná, že nedojde klidu, ani když má na dosah téměř vše, co chtěla – nebo co si myslela, že chce.
Délka představení: 2 hodiny s přestávkou
Cena vstupenky 70 Kč
Pro žáky 8. – 9. tříd, střední školy

MUZIKÁL

 

LIMONÁDOVÝ JOE

Jiří Brdečka, Vlastimil Hála, Jan Rychlík
Kdo by neznal slavnou filmovou hudební komedii režiséra Oldřich Lipského z roku 1969? Hlavním hrdinou je pistolník popíjející Kolalokovu limonádu, který potírá zlo na Divokém západě, především pak pistolníky popíjející whisky. Protihráčem je mu Hogofogo, gangster hledaný ve čtyřech státech, který se neštítí ani těch nejhanebnějších zločinů, zvláště pak na nevinných dívkách jako je Vinifred, která je protikladem zpěvačky, Arizonské pěnice – Tornádo.Parodie na western a hudební hity své doby jsou zárukou kvalitní zábavy.
Délka představení: 2 hodiny s přestávkou
Cena vstupenky 110 Kč
Pro žáky 7. – 9. tříd ZŠ, střední školy

 

NOC NA KARLŠTEJNĚ

K. Svoboda, J. Štaidl, E. Krečmar, Z. Podskalský, Z. Podskalský ml. (muzikál)
Noc na Karlštejně, slavný český filmový muzikál, natočil režisér Zdeněk Podskalský v roce 1973 na námět stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Vrchlického. Z filmu pocházejí některé velmi známé písně skladatele Karla Svobody a textaře Jiřího Štaidla v podání Waldemara Matušky a Heleny Vondráčkové. Soubor opery nastuduje divadelní verzi tohoto klenotu české kinematografie. Původní Vrchlického hra byla poprvé uvedena v roce 1884 v Královském národním divadle v Praze a od té doby se drží na repertoáru českých divadel bez větších přestávek.
Délka představení: 2 hodiny s přestávkou
Cena vstupenky 110 Kč
Pro žáky 6. – 9. tříd ZŠ, střední školy
Premiéra 18. 12. 2016
PRO ŠKOLY HRAJEME AŽ OD LEDNA 2017!

 

OPERA

RUSALKA

Antonín Dvořák
Baladický příběh lásky mezi člověkem – Princem a vílou Rusalkou, přírodní pohádkovou bytostí, přináší spoustu otázek o lidském životě, který je omezen v čase, o lidských citech, o touze po absolutní pohádkové dokonalosti, o kontrastu věčné přírody a jepičího života jedince…Dvořák vytvořil kompozici plnou fantazie, jedinečné romantické a impresionistické hudby, která fascinuje tvůrce i publikum na celém světě.
Délka představení: : bude upřesněno po premiéře v dubnu 2017
Cena vstupenky 110 Kč
Pro žáky 6. – 9. tříd ZŠ, střední školy
Premiéra 23. 4. 2017
PRO ŠKOLY HRAJEME AŽ OD KVĚTNA 2017!

SLEZSKÉ DIVADLO OPAVA SE TĚŠÍ NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

 

ORGANIZACE PŘEDSTAVENÍ

Divadelní představení pro školy hrajeme v dopoledních hodinách – začátek představení v 10.00 hodin.
Termíny představení nejsou známy předem na celou sezonu.
Konkrétní tituly nasazujeme podle Vašeho zájmu a školy zařazujeme v pořadí došlých objednávek. U divácky atraktivních titulů je třeba počítat s delším časovým limitem při zařazování. Termíny Vámi vybraných představení Vám nabídneme zhruba jeden měsíc před jejich konáním a obdržíte od nás materiály k představení, pozvánku a plánek sedadel, kde budou vyznačena místa Vaši rezervace. Vstupenky se platí hotově před představením podle počtu dětí /studentů/ přítomných na představení. V objednávce uveďte vždy počet dětí včetně pedagogického dozoru.

Objednávky zasílejte na adresu:
Slezské divadlo Opava, marketing, Horní náměstí 13, 746 69 Opava
e-mail: marketing2@divadlo-opava.cz
nebo můžete vhodit objednávku do schránky umístěné vedle vchodu do předprodeje SDO

Vaše objednávky zpracujeme a postupně budeme zařazovat do hracího plánu.
V případě potřeby nás můžete kontaktovat na tel. čísle 555 537 470, 724 984 209.

Zřizovatel a další veřejná podporaObjednávka ke stažení na adrese:
Objednávka představení v .doc
Objednávka představení v .pdf

Novinky

11.07.2017

MACBETH – 13. ročník Festivalu Opera 2017

Držte nám palce, aby LIBUŠKA z 12. ročníku Festivalu OPERA 2015, kterou obdržela opera Její pastorkyňa jako cenu diváků za nejlepší inscenaci, dostala sestřičku!  25. 9. 2017 Stavovské divadlo Praha operní soubor SDO MACBETH opera Giuseppe Verdiho dirigent: Petr Šumník, režie: Jana Andělová Pletichová 13. ročník Festivalu Opera 2017   Festival hudebního divadla OPERA je jediná […]

více zde

20.06.2017

NOVINKA: Začněte hezký večer již odpoledne!

Předplatné pro pěkné podvečery! Hrací den pondělí od 16.30 hodin, skupina O. Od nové sezony rozšiřujeme naši nabídku o odpolední představení ve všední den. Takzvaná odpolední matiné jsou v zahraničí velmi oblíbená a žádaná. Chceme tak poskytnout kulturní zážitek i těm, kteří nemohou do divadla večer. Odpolední matiné je ideální pro diváky pracující na směny, rodiče, […]

více zde

20.06.2017

ZVUKOVÁ UPOUTÁVKA NA PRODEJ PŘEDPLATNÉHO!

Upoutávka na předplatné – Policie Upoutávka na předplatné – sv. Petr   Katalog ke stažení ZDE.   JAK si pořídit předplatné? Předplatné si lze sjednat osobně, telefonicky, e-mailem nebo poštou. V předprodeji vstupenek SDO se vám můžeme věnovat – pomůžeme vybrat předplatitelskou skupinu či vyplnit přihlášku.   KDE si pořídit předplatné? Horní náměstí 13, 746 […]

více zde

Starší novinky