Slezské divadlo Opava

Exkluzivní předpremiéra EDMOND pro opavské zdravotníky a členy Krizového štábu města Opavy, kteří se zapojili do boje proti pandemii Covid-19.

Primátor města Opavy Tomáš Navrátil a náměstek ředitele PN Opava MUDr. David Besta přebírají vstupenky z rukou činoherců Andreji Zatloukalové a Daniela Volného.

Vstupenky předány! A 10. 6. 2021 konečně hrajeme!

Titulní hrdina hry Edmond, celým jménem Edmond Rostand, má necelých třicet let, dvě děti a na svém uměleckém kontě pár nepříliš povedených uměleckých pokusů. V této ne zrovna vydařené etapě života za ním přichází Constant Coquelin, divadelní hvězda první velikosti, a vybízí mladého autora, aby napsal nový text. Edmond, podporován manželkou Rose, přijímá. Ale ouha, blíží se premiéra, inspirace je v nedohlednu a jasné je pouze to, že se bude psát o CYRANOVI Z BERGERACU

Po shlédnutí příběhu o těžkém zrodu slavné tragikomedie o posledním z rytířů určitě přijmete pozvání na nádvoří Červeného zámku v Hradci nad Moravicí 29. či 30. srpna 2021, kde Cyrano z Bergeracu ukáže svou odvahu, širokou duši a láskou raněné srdce.

Partneři