Slezské divadlo Opava

ROZHOVOR s Petrou Janů, která ve Slezském divadle vystoupí už tuto sobotu.

První prosincová sobota bude patřit ve Slezském divadle zpěvačce, která patři bezesporu mezi jedny z nejvýznamnějších osobností českého showbusinessu. S Petrou Janů jsme udělali pro opavské publikum krátký rozhovor.

V rámci svého turné jste si vybrala jako jednu ze „zastávek“ Opavu, proč?

Protože odtud pochází Petr Cieplý, moc sympatický mladý muž, muzikant, textař, zpěvák, se kterým jsme udělali duet Odlišný generace. Mj. jsme si ho spolu zazpívali i v říjnu v mé narozeninové Lucerně v Praze.

Koncertovat v divadle, jakým je například Slezské divadlo Opava, není zcela běžné, co je pro vás na tomto prostoru zajímavé a na co si musí dávat zpěvák pozor?

Tak tohle není „klasický koncert“, protože je to spíš komponovaný program a já tam budu bez své kapely. Ale jinak pozor si člověk v rámci koncertů musí dát hlavně na kvalitní zvuk – jelikož diváci si zaplatí vstupné a chtějí dobře slyšet, ale i dobře vidět. A člověk musí pracovat s prostorem, buď když je jeviště menší nebo naopak veliké. Hodně na tom záleží.

V Opavě budete křtít desku P.E.T.Ra – mladého interpreta. Jak se vám spolupracuje s mladou generací umělců?

Já mám moc ráda mladé lidi. Jsou inspirující. Petr je ke všemu pokorný, slušný a hodný člověk. Taky proto jsem mu kývla na duet Odlišný generace. Ostatně, ten text vlastně hovoří za vše. Že i když nás dělí několik let, že tu můžeme vedle sebe existovat a můžeme si být prospěšní.

Do Opavy se jinak moc těším a jsem sama zvědavá, jaké to bude a co na to řeknou diváci.

FOTO: Lenka Hatašová

Partneři